LAJMI I FUNDIT:

Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni shpjegoi pse Paolo Maldini u shkarkua nga posti i drejtorit të klubit.

Reklama

Futbolli italian ishte shokuar kur dëgjoi lajmin se Maldini është larguar nga posti i tij, pasi nga shumë njerëz është konsideruar si njeriu që e ktheu Milanin në rrugën e duhur.

“Ne kishim një marrëdhënie të shkëlqyer me Maldinin, një zotëri i lidhur me këtë klub ku ai punoi mirë. Megjithatë, ne duam të punojmë në një mënyrë më moderne, të paktën për Italinë”.

“Ne duam të punojmë si ekip. Kemi një ndjenjë që Paolo nuk ishte rehat në kushte të tilla. Dhe kur dikush nuk është rehat, është më mirë të ndahemi”, ka thënë Scaroni për Corriere della Sera. ”

Menjëherë pas shkarkimit të Maldinit nga klubi u largua edhe drejtori tjetër Ricky Massara.

Tashmë është zyrtare, Milani liron Maldinin nga detyra
Lexo po ashtu Tashmë është zyrtare, Milani liron Maldinin nga detyra

Mediat italiane raportuan se ka pasur një konflikt mes pronarit të Milanit, Gerry Cardinale dhe dyshes. Dyshja e lartpërmendur kanë vizione krejtësisht të ndryshme për mënyrën se si duhet të zhvillohet klubi në të ardhmen.

Maldini thuhet se ka kërkuar autonomi më të madhe dhe fonde për të forcuar skuadrën, ndërsa njerëzit kryesorë të RedBird, Cardinale dhe Giorgio Furlani, janë të prirur për të ulur kostot dhe për të ndërtuar mbi modelin aktual të biznesit.

Maignan, Leao dhe The Hernandez – Tensione në kampin e Milanit pas shkarkimit të Maldinit
Lexo po ashtu Maignan, Leao dhe The Hernandez – Tensione në kampin e Milanit pas shkarkimit të Maldinit

“Është e vërtetë që Maldini ka pasur ndikim në negociatat me lojtarët. Edhe sot i jam shumë mirënjohës. Por më duhet të them se nuk kemi më nevojë për të, shpresoj që të mos tregoj mosmirënjohje”, shtoi Scaroni. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Ligat tjera
Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

La Liga
Kalo në kategori