LAJMI I FUNDIT:

Porto 0-5 Liverpooli: Notat e lojtarëve, maksimale Mane

Porto 0-5 Liverpooli: Notat e lojtarëve, maksimale Mane
Sadio Mane duke festuar fitoren ndaj Estadio do Dragao (Getty Images)

Liverpool ka fituar me rezultat 0-5 ndaj Portos në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Golat për Reds i shënuan: Sadio Mane (25′, 53′, 85′), Mohamed Salah (28′) dhe Roberto Firmino (69′).

Sadio Mane duke festuar golin e parë në takim (Getty Images)

Më i miri në ndeshje ishte Mane, i cili mori notën maksimale në këtë takim.

Dy golashënuesit tjetër kanë notë të lartë dhe pastaj James Milner dhe Virgil van Dijk.

Për Porton më i miri ishte Hector Herrera, Alex Telles dhe Yacine Brahimi.

Notat e lojtarëve të Portos:

Notat e lojtarëve të Liverpoolit: