Portieri i Torinos një Chilavert i ri – Gjuan në mënyrë perfektë goditjen e dënimin në minutën e 90-të, por qëllon shtyllën (Video)

TURIN, ITALY - NOVEMBER 29: Vanja-Savic Milinkovic of Torino FC strikes the post during the TIM Cup match between Torino FC and Carpi FC on November 29, 2017 in Turin, Italy. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Torino ka arritur të kalojë në raundin tjetër në Kupën e Italisë, duke e mposhtur Carpin me rezultat 2-0.

Torino e mbylli ndeshjen pothuajse në pjesën e parë duke shënuar dy herë me Falquen dhe Belottin.

Por momenti më interesant i këtij takimi ishte minuta e 90-të, kur për ‘demat’ u akordua goditje dënimi.

Edhe pse pran topit ishte Andrea Belotti, ai u largua për t’ia lejuar goditjen e dënimit, portierit të skuadrës Vanja Milinkovic-Savic.

Pamje nga goditja e portierit të Torinos në ndeshje ndaj Carpi (Getty Images)

Portieri i lindur në Spanjë gjuajti bukur nga 30 metra, por për fat të tij të keq, goditi vetëm shtyllën.

Kjo nuk i ndaloi tifozët t’i dhurojnë duartrokitje të mëdha deri në fund të ndeshje.

Milinkovic-Savic për disa çaste solli në mendje portieri legjendar paraguaian, Jose Luis Chilavert, që ishte ekspert i goditjeve të dënimit.

Vanja Milinkovic-Savic është vllau i vogël i Sergie Milinkovic-Savic, që luan te Lazio. /Telegrafi/

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Nacho do të largohet nga Real Madridi – pesë kandidatët për kapitenin e ardhshëm te Los Blancos

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll