LAJMI I FUNDIT:

Portieri i PSG-së është në gjendje të rëndë pasi është rrëzuar nga kali dhe është dërguar me urgjencë në spital

Portieri i PSG-së është në gjendje të rëndë pasi është rrëzuar nga kali dhe është dërguar me urgjencë në spital

Portieri i PSG-së, Sergio Rico është në një gjendje të rëndë pasi u rrëzua nga kali teksa hipte në Andaluzia, konfirmoi një zëdhënës i skuadrës.

Reklama

Rico (29) ishte duke hipur në rajonin spanjoll El Rocio në Huelva dhe mediat lokale raportojnë se ai u përplas me një kalë dhe u rrëzua, pas së cilës u dërgua me urgjencë në një spital në Sevilla me helikopter.

Portieri ishte në bankinë për titullin e 11-të të ligës së PSG-së kundër Strasburgut mbrëmë përpara se të kthehej në vendlindjen e tij, Spanjën pasi skuadrës iu dha një ditë pushimi.

“Ai është në një gjendje të rëndë”, tha një zëdhënës i PSG-së për mediat lokale sot.

Ish-portieri i Sevillas iu bashkua skuadrës franceze në vitin 2020 dhe e kaloi sezonin para tij si huazim te Fulham. Që nga ardhja në PSG, ai ka bërë 29 paraqitje për këtë skuadër.

“Ne i dëshirojmë shumë forcë dhe shërim të shpejtë”, ka shkruar Sevilla në profilin e saj në Twitter.

Më shumë informacione për aksidentin do të dihen gjatë ditës. Informacionet e para thonë se ai është goditur në kokë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

Super Liga
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Kalo në kategori