LAJMI I FUNDIT:

Politano dhe Spinazzola po kryejnë testet mjekësore para zyrtarizimit të shkëmbimit

Politano dhe Spinazzola po kryejnë testet mjekësore para zyrtarizimit të shkëmbimit

Matteo Politano dhe Leonardo Spinazzola po kalojnë testet e tyre mjekësore këtë mëngjes, pasi pritet të shkëmbejnë skuadrat, Interi dhe Roma.

Marrëveshja u finalizua dje (e martë) dhe të dy lojtarët fluturuan në këtë mëngjes për testet e tyre mjekësore.

Sulmuesi anësor, Politano do të jetë në të vërtetë zëvendësim i Nicolo Zaniolos te Roma, pasi italian do të jetë jashtë fushave nga pesë deri në gjashtë muaj shkaku i një dëmtim të rëndë në gju.

Nga ana tjetër, anësori mbrojtës Spinazzola, mund të zgjidhë mungesën e alternativave të besueshme të Antonio Contes në të dy krahët.

Mediat italian raportojnë të jetë një shkëmbim i drejtpërdrejtë mbi një bazë të përhershme, me të dy lojtarët që vlerësohen afërsisht nga 25 milionë euro.

Ky është një rikthim për Politanon, i cili është nga kryeqyteti dhe filloi karrierën e tij në akademinë e të rinjve të Romës.

Spinazzola nuk është i huaj të luajë në një rol të krahut pasi kishte kaluar dy vjet si huazim në Atalanta të Gian Piero Gasperini.

Ai u transferua nga Juventusi te Roma në verë për 29.5 milionë si pjesë e një shkëmbimi me Luca Pellegrini. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

La Liga
Tri skuadra për titull, dy pikë diferenca - renditja dhe rezultatet pas javës së 22-të

Tri skuadra për titull, dy pikë diferenca - renditja dhe rezultatet pas javës së 22-të

Superliga
A do të detyrohet Real Madridi të shesë një nga yjet e tyre pas transferimit të Mbappes – tregon presidenti i La Ligas

A do të detyrohet Real Madridi të shesë një nga yjet e tyre pas transferimit të Mbappes – tregon presidenti i La Ligas

La Liga
Real Madridi synon

Real Madridi synon "të peshkojë" te Sevilla - e do talentin e tyre

La Liga
Kalo në kategori