Policia e Kosovës ka njoftuar se sot njësitet policore të stacionit të Veriut në Prishtinë, kanë kryer një operacion bastisjeje në rrugën “Xhavit Ahmeti” në Prishtinë.

Reklama

“Ky operacion bastisjeje, është kryer me urdhër të prokurorit, në një shtëpi në rrugën e sipërshënuar, i cili ka rezultuar me gjetjen dhe sekuestrimin e:

një pushke automatike AK-47,
një revole e vjetër,
6 granata dore,
205 fishekë të llojeve dhe kalibrave të ndryshëm si dhe
disa pajisje shtese te armeve.

Ndaj dy personave të dyshuar është iniciuar rasti për veprën, mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve.

Të njëjtit janë intervistuar nga ana e policisë për tu proceduar më tej konform rekomandimeve të prokurorit të shtetit”, thuhet në njoftimin për media. /Telegrafi/

Reklama
Reklama

SAMSUNG DIGITAL CAMERA