LAJMI I FUNDIT:

Pochettino identifikon tre lojtarë që i do në janar te Chelsea

Pochettino identifikon tre lojtarë që i do në janar te Chelsea

Mauricio Pochettino është në bisedime me drejtorët e Chelseat në lidhje me planet e tyre të transferimeve për afatin e janarit.

Sezoni i mjerueshëm i Bluve vazhdoi me një humbje 2-0 nga Everton në Goodison Park të dielën, dhe trajneri argjentinas e ka bërë të qartë se ai nuk është i kënaqur me nivelin e skuadrës së tij, pavarësisht se klubi shpenzon mbi 1 miliard euro që kur klubi u ble nga Todd Boehly dhe Clarke Capital.

Pochettino tha se katër muajt e parë të sezonit kanë qenë një “kontroll i realitetit” që kërkon që Chelsea të “bëjë diçka” për të përmbushur pritjet në klub.

A po shkarkohet Pochettino nga Chelsea? Fabrizio Romano jep detajet e fundit
Lexo po ashtu A po shkarkohet Pochettino nga Chelsea? Fabrizio Romano jep detajet e fundit

Mbetet për t’u parë se si do të zbresin komentet e Pochettino me hierarkinë e Stamford Bridge, por puna e tij nuk mendohet të jetë nën kërcënimin e menjëhershëm, pavarësisht se Chelsea lëngon në vendin e 12-të në Ligën Premier pas një sezoni dërrmues deri më tani.

Argjentinasi të dielën identifikoi mungesën e agresionit dhe mungesën e golave ​​si dy problemet kryesore që duhen adresuar, dhe kuptohet se ai dëshiron të synojë një mbrojtës, një mesfushor qendror dhe një sulmues muajin e ardhshëm.

Chelsea nënshkroi 12 lojtarë me një kosto prej gati 500 milionë euro në verë, por ka arritur vetëm pesë fitore nga 16 ndeshjet e para. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Ligat tjera
Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Ligue 1
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Ndërkombëtare
Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Bundesliga
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Kalo në kategori