Kompania italiane e filmit Wildside, e njohur për seriale të ndryshme televizive, është duke xhiruar një të tillë të zhanrit dramë për aktoren e Hollivudit, Audrey Hepburn.

Regjistrimi do të fillojë në vitin 2020. Seria do të bazohet në librin “Audrey, my mother”, botuar tre vjet më parë nga aktorja, Luca Dotti.

Në libër flitet për jetën personale të nënës së saj, tregimet nga fëmijëria dhe e tregon të vërtetën – larg imazhit që pamë në ekran.

Gazetari dhe shkrimtari italian Luigi Spinol do ta ndihmojë historinë të përshtatet. Seria do të përqendrohet në vitet e para të një aktore në industrinë e filmit – që nga fëmijëria në Evropë deri në Hollywood.

Audrey Hepburn është më e njohur për rolet e saj në vitet ’50 – “Festat romake”, “Sabrina”, “Mëngjesi në Tiffany” dhe puna e saj bamirëse.

Ndryshe, megjithëse aktorja ishte një nga ikonat më ikonike të shekullit të XX-të, asnjë shfaqje televizive në lidhje me jetën e saj nuk është regjistruar akoma. /Telegrafi/