LAJMI I FUNDIT:

Plaçkitet shtëpia e Kluivert, grabitësit ia rrahin gruan dhe i marrin para dhe gjëra të vlefshme

Plaçkitet shtëpia e Kluivert, grabitësit ia rrahin gruan dhe i marrin para dhe gjëra të vlefshme

Disa persona me kapuç kanë sulmuar shtëpinë e Justin Kluivert gjatë mbrëmjes së mërkurë dhe kjo nuk është hera e parë që kjo i ndodh një lojtari të Valencias këtë sezon.

Duke përfituar nga mungesa e lojtarit, të përqendruar në Mallorca për të luajtur një ndeshje lige, ata janë futur në shtëpinë e holandezit në periferi të kryeqytetit të Turias.

Sulmuesit kanë rrahur partneren e Kluivert dhe i kanë marrë plaçkë afër 200 mijë euro bizhuteri dhe ora dore.

Sipas Valencia Plaza, grabitja ndodhi kur gruaja e Kluivert u kthye nga shëtitja e qenit gjatë natës.

Plaçkitësit e rrahën atë që ajo t’u tregonte se ku ndodheshin gjërat me vlerë dhe sipas Gardës Civile, sulmi nuk zgjati më shumë se pesë minuta.

Kluivert qëndron në Mallorca dhe do të luajë sot

Partnerja e lojtarit thuhet se është mirë, me tronditje në trup, por me lëndime të lehta.

Klubi ka bërë me dije se futbollisti po qëndron në Mallorca për të luajtur ndeshjen e vlefshme të La Ligas me skuadrën Los Che.

Kjo nuk është hera e parë këtë sezon që një lojtar pëson një sulm në shtëpinë e tij. Ishte edhe Samu Castillejo ai që pësoi një grabitje në shtëpinë e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori