Gerard Pique beson se Barcelona do të kishte fituar Ligën e Kampionëve dhe Copa del Rey nëse ata nuk do të ishin mposhtu nga Liverpooli.

Rikthimi dramatik i rezultatit në Anfield siguroi vendin e Liverpoolit në finalen e Ligës së Kampionëve dhe Valencia shtoi problemet e Barcelonës duke e mopshtur të shtunën.

Valencia mposhti Barcelonën në finale të Copa del Rey me rezultat 2-1 dhe Pique beson se shpresat e skuadrës së tij për një sezon fitues të tripletës u shuan në Anfield.

Pique: Barcelonës i duhen lojtarë që të fitojë trofe, ndaj Liverpoolit përvoja më e hidhur në jetë Pique: Barcelonës i duhen lojtarë që të fitojë trofe, ndaj Liverpoolit përvoja më e hidhur në jetë

“Nëse do të kishim kaluar në Anfield, jam i bindur se do të kishim fituar tripletën, do të kishim ardhur këtu dhe do të kishim fituar finalen e Ligës së Kampionëve”, ka thënë fillimisht Pique.

Pique dhe Busquets të dëshpëruar pas humbjes nga Valencia (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

“Ne jemi shumë të lënduar dhe duhet të durojmë përmbysjen”.

“Skuadra është lënduar, nuk kemi pritur që të përfundojmë punë këto dy javë dhe të fitojmë kurorën e trefishtë, por sot kemi vetëm La Ligën”, përfundoi mbrojtësi i Barcelonës. /Telegrafi/