LAJMI I FUNDIT:

Pioli prish planet e Milanit, nuk heqë dorë nga paga e vitit të fundit

Pioli prish planet e Milanit, nuk heqë dorë nga paga e vitit të fundit

Stefano Pioli do të largohet nga Milani në fund të sezonit, edhe pse nuk është fundi i kontratës së tij.

Drejtuesit e Milanit kanë marrë tanimë vendim për ta larguar italianin i cili ka kontratë me Rossonerët deri në qershor të vitit 2025.

La Republica ka raportuar me një shkrim gjatë ditës së sotme se problemi qëndron te paga e vitit të fundit, ku Pioli nuk dëshiron të heqë dorë.


Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol
Lexo po ashtu Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Pioli është i lidhur me klubin milanez edhe për një sezon, por cikli i tij me kuqezinjtë ka përfunduar.

Ai pret të bëjë një diskutim të gjatë me drejtuesit dhe më pas ndoshta do të mund të marrë angazhime të tjera.

Pioli arrin marrëveshje për kontratë shumëvjeçare me Napolin
Lexo po ashtu Pioli arrin marrëveshje për kontratë shumëvjeçare me Napolin

Ka vetëm një siguri Pioli nuk do të heqë dorë nga 4.5 milionë euro neto që Milani do t’i duhet t’ia paguajë deri në qershor 2025.

Kjo gjë i ka prishur planet drejtuesve të Milanit që shpresonin se Pioli do të hiqte dorë nga paga, por tani gjërat janë komplikuar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori