LAJMI I FUNDIT:

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

AC Milan tashmë është në kërkim të një trajneri të ri, pasi sipas raportimeve të shumta nga mediat botërore, Stefano Pioli do të lirohet nga pozita e tij në fund të sezonit.

Një emër i ri që po qarkullon dhe i cili po thuhet se është favoriti kryesor për t’u bërë trajneri i ri i Milanit sezonin e ardhshëm është ai i Julen Lopeteguit.


Sipas një raportimi nga Gazzetta dello Sport, Milani pritet që ta emërojë ish-përzgjedhësin e Spanjës si trajnerin e ri të tyre për sezonin e ardhshëm.

Klubi beson se aventurës së Piolit i ka ardhur fundi dhe se është koha për një ndryshim në stafin e trajnerëve.

Fati i teknikut italian u vendos pas humbjes së ‘Rossonerëve’ me rezultat 2-1 ndaj Romës në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Evropës, që shkaktoi eliminimin e tyre nga kjo garë, duke konfirmuar një sezon pa trofe.

Gjysma e ekipeve të Serie A në garat evropiane - ka një skenar që i dërgon 10 klube italiane në Evropë
Lexo po ashtu Gjysma e ekipeve të Serie A në garat evropiane - ka një skenar që i dërgon 10 klube italiane në Evropë

Pioli ka arritur që të fitojë Scudetton me Milanin, por paraqitjet e ekipit këtë sezon kanë qenë zhgënjyese, përkundër blerjeve të reja.

Lopetegui së fundmi ka drejtuar Wolvesin në Ligën Premier, por u largua nga ky post pasi klubi nuk ia doli që t’ia plotësojë kërkesat për transferime.

Lopetegui ka drejtuar Spanjën në grupmoshat U19, U20 dhe U21 ndërsa ka drejtuar edhe ekipe si Real Madridi, Porto dhe Sevilla, ku me këta të fundit fitoi titullin e Ligës së Evropës./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori