LAJMI I FUNDIT:

Philadelphia ia shkakton humbjen e parë Orlandos

Philadelphia ia shkakton humbjen e parë Orlandos

Orlando Magic e ka nisur për mrekulli edicionin e ri në NBA duke marrë katër fitore radhazi në katër sfidat e para.

Por Magic kanë pësuar humbjen e parë dhe për këtë është përkujdesur Philadelphia 76ers.

76ers fituan me rezultat të thellë 116:92 falë një ndeshje shumë të mirë të zhvilluar që nga çereku i parë.

Në fakt në dy çerekët e parë u përcaktua fituesi, pasi i pari përfundoi me rezultat 22:38 dhe i dyti 18:37 në të mirë të 76ers që shkuan në pushim me 35 pikë diferencë.

Seth Curry dhe Joel Embiid ishin më efikasit tek mysafirët me nga 21 pikë të shënuara.

Ndërkohë me lojë të mirë u dalluan edhe Thobias Harris me 20 pikë e nëntë kërcime.

Tek Magic basketbollisti më efikas ishte qendra malazeze Vucevic me 19 pikë e 10 kërcime, por që ishin të pamjaftueshme për fitoren e tyre. /Telegrafi/

Rezultatet:

Orlando Magic – Philadelphia 76ers 92:116

https://www.youtube.com/watch?v=ukVLYU6HoqE&ab_channel=MLGHighlights

Houston Rockets – Sacramento Kings 122:119

https://www.youtube.com/watch?v=Xmu57_rcnu0&ab_channel=MLGHighlights

Toronto Raptors – New York Knicks 100:83

https://www.youtube.com/watch?v=0HkUz0IiIp4&ab_channel=MLGHighlights

Oklahoma City Thunder – New Orleans Pelicans 80:113

https://www.youtube.com/watch?v=Ma3-woITRl8&ab_channel=MLGHighlights

Utah Jazz – Phoenix Suns 95:106

https://www.youtube.com/watch?v=_JxcCNeG0rc&ab_channel=MLGHighlights

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori