LAJMI I FUNDIT:

Phil Neville tregon emrin e lojtarit të Chelsea që Sir Alex Ferguson e pëlqente ta kishte te Manchester United

Phil Neville tregon emrin e lojtarit të Chelsea që Sir Alex Ferguson e pëlqente ta kishte te Manchester United

Phil Neville ka thënë se Sir Alex Ferguson e pëlqente ta kishte legjendën e Chelseat, Gianfranco Zolan te Manchester United.

Italiani i kishte kaluar shtatë sezone duke luajtur në Stamford Bridge, duke shkëlqyer sa herë që The Blues ishin takuar me Djajtë e Kuq.

Ai kishte arritur të shënonte për vetëm dy minuta në paraqitjen e parë ndaj skuadrës së Fergusonit, por që kishte humbur atë takim 3-2.

Zola kishte shkaktuar panik te legjenda skoceze, aq sa dëshironte ta transferonte në Old Trafford.

Neville ka zbuluar se ata ishin të relaksuar, pasi po e fitonin ligën, mirëpo sulmuesi italian në atë kohë u kishte shkaktuar mjaftë probleme.

“Ne ishim duke e fituar titullin e Ligës Premier. Trajneri kishte bërë disa zëvendësime, mirëpo kur ishte te puna te lojtarët e Chelseat, Sir Alex Ferguson kishte respekt të madh për Zolan”, ka thënë ai.

“Ai kishte ngjashmëri me lojën e Eric Cantonas, por e kuptonte në detaje lojën e futbollit anglez, ishte e vështirë të luash kundër tij”, ka shtuar më tej ai.

Zola ishte i vogël, por shumë i shpejtë dhe e pëlqente të ishte gjithmonë në kundërsulme, por nuk kishte problem të driblonte lojtarët. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Bundesliga
Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Serie A
Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Bundesliga
Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Ndërkombëtare
Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

La Liga
Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori