Për të krijuar një lidhje të fortë fizike dhe emocionale me karakterin që ata po portretizojnë, disa nga aktoret më të famshme dhe më të talentuara të Hollywoodit nuk ngurruan të ndryshojnë plotësisht pamjen e tyre: duke prerë flokët e tyre të mrekullueshëm, duke shtuar peshë, duke u rritur, dhe duke marrë pamje krejtësisht ndryshe.

Bright Side admiron talentin e këtyre bukurive dhe vendosi të prezantojë aktoret më të guximshme që kanë bërë sakrifica të mëdha për role filmike.

Hilary Swank — Maggie Fitzgerald, filmi “Million Dollar Baby”

Mayim Bialik — Amy Farrah Fowler, filmi “The Big Bang Theory”

Reklama

Gwendoline Christie — Brienne of Tarth, seriali “Game of Thrones”

Anne Hathaway — Fantine, filmi “Les Misérables”

Reklama

Penélope Cruz — Italia, filmi “Don’t Move”

Mia Wasikowska — Jane Eyre, filmi “Jane Eyre”

Vanessa Hudgens — Agnes Bailey, filmi “Gimme Shelter”

Margot Robbie — Harley Quinn, filmi “Suicide Squad”

Renee Zellweger — Bridget Jones, filmi “Bridget Jones: The Edge of Reason”

Cynthia Nixon — Vivian Bearing, filmi “Wit”

Helena Bonham Carter — shtriga, filmi “Big Fish”

America Ferrera — Betty Suarez, filmi “Ugly Betty”

Kate Winslet — Hanna Schmitz, filmi “The Reader”

Reklama

Kate Winslet — Hanna Schmitz, filmi “The Reader”

Natalie Portman — Evey Hammond, filmi “V for Vendetta”