Është fundi i sezonit dhe është koha që klubet të fillojnë planifikimin për sezonin e ardhshëm.

Reklama

Chelsea ka shumë lojtarë në huazim, dhe duhet t’i marr në konsideratë disa prej tyre për ekipin e parë të sezonit të ardhshëm.

Ka disa lojtarë që janë të gatshëm të luftojnë për ekipin e parë dhe kërkojnë një rast.

Këtu janë 5 lojtarët më të mirë të Chelseat që kanë shkëlqyer në huazim këtë edicion dhe duan të kthehen në klub.

 #5 Marco van Ginkel 

Marco van Ginkel është ende lojtar i Chelseat. Holandezi është në huazim te PSV dhe po tregon formë të jashtëzakonshme.

Reklama

Ai ka shënuar 27 gola në 52 ndeshje në këto dy vite. Ai mund të jetë pjesë e mesfushës me N’Golo Kanten.

Reklama

Getty

#4 Kurt Zouma  

Duhet një zëvendësim për Gary Cahill? Kurt Zouma i ka cilësitë që të rikthehet në klub.

Mbrojtësi ka edhe pesë vite kontratë dhe së bashku me Christensen dhe Rudiger janë e ardhmja e Chelseat.

Getty

#3 Kenedy 

Talenti Kenedy kishte bërë një incident sa ishin në Kinë, duke i fyer kinezët.

Ai u huazua këtë edicion në Newcaslte.

(Getty )

#2 Ruben Loftus-Cheek

Lojtari po kalon formë të mirë te Crystal Palace.

22 vjeçari shihet si pasardhës i Cesc Fabregas që po i mbush 30 vjet.

Reklama

Ruben Loftus-Cheek (Getty Images)

#1 Charly Musonda 

Charly Musonda është në huazim te Celtic.

Charly Musonda (Getty Images)

Ai është në huazim te Brendan Rodgers, i cili i ka dhënë hapësira. /Telegrafi/

Reklama