Pesë gola, karton i kuq, penallti – Real Madridi fiton me rikthim ndaj Real Betisit

Real Madridi ka fituar si mysafir i Real Betisit me rezultat 3-2, në një ndeshje me rikthime në rezultate.

Për të arritur te fitorja, Real Madridit iu desh shumë mund, por edhe Betisi, e bëri punën e saj, duke marr një karton të kuq dhe duke shkaktuar penallti.

Ndeshja nisi mirë për Real Madridin, kur shënuan në minutën e 14-të.

Karim Benzema asistoi te Fede Valverde i cili me një goditje nga afër shënoi për 1-0.

Por Betisi u kthye në lojë në minutën e 35-të, kur Aissa Mandi barazoi rezultatin me një goditje me kokë në 1-1.

Pas dy minutash Betis kaloi në epërsi. William Carvalho shënoi për 2-1 që ishte edhe goli i fundit në këtë pjesëlojë.

Real Madridi e barazoi rezultatin me të filluar pjesa e dytë.

Emerson në tentim për të larguar topin shënoi në portën e vet për 2-2.

I njëjti lojtar u ndëshkua pas disa minutash me karton të kuq, duke i dhënë një asistim Real Madridi për të arritur fitoren.

Në minutën e 82-të Real Madridi fitoi penallti, që e ktheu në gol Sergio Ramos  për 3-2.

Jo është fitorja e parë e Real Madridit, pasi në ndeshjen e parë barazuan ndaj Real Sociedad. /Telegrafi/

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Rekordit të jashtëzakonshëm të Bruno Fernandes i vjen fundi pasi humbi ndeshjen ndaj Crystal Palace