Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare ylli i kinematografisë kosovare, Leze Qena.

Artistja tashmë e ndjerë, ka lënë prapa vetes një karrierë të bujshme profesionalale, rolet e panumërta të së cilës do të mbesin gjurmë në botën e artit.

Personazhe të shumta kanë shprehur ngushëllimet e tyre për vdekjen e aktores së madhe.

Telegrafi ju sjell në vazhdim disa prej ngushëllimeve të shprehura nga këngëtarët shqiptarë, miqtë dhe kolegët e saj:

View this post on Instagram

Kur nje artist ndahet nga jeta ne zemren e publikut le nje zbrazetire te madhe.Do te jetosh perhere ne artin shqiptare !

A post shared by Shyhrete Behluli Official (@shyhrete_behluli) on Mar 25, 2020 at 4:06am PDT

View this post on Instagram

Uh moj Leze cka mu dhimte😢

A post shared by Remzie Osmani (@remzie.osmani) on Mar 25, 2020 at 3:25am PDT

Vesa Luma (Foto: Instagram)

/Telegrafi/