Met Gala 2021 ka qenë një spektakël i vërtetë.

Në mbyllje të Javës së Modës në New York, të famshmit ndërkombëtarë u mblodhën në Institutin e Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit, duke treguar sensin e tyre të modës, nën temën e sivjetme e cila ishte “moda amerikane”, shkruan Vogue.

Por, aq i mbushur me yje sa tapeti i kuq i Met Gala 2021, ka pasur edhe disa mungesa të dukshme. Disa ishin mysafirë të dashur, mospjesëmarrja e të cilëve u tregua në fillim të këtij muaji për hidhërimin e tmerrshëm të fansave-gjigantët e ngjarjes të cilët, kur janë të pranishëm, nuk dështojnë kurrë të dominojnë mbulimin.

Reklama
Rihanna dhe ASAP Rocky me veshje të çuditshme bëjnë debutimin si çift në tapetin e kuq të Met Gala 2021 Rihanna dhe ASAP Rocky me veshje të çuditshme bëjnë debutimin si çift në tapetin e kuq të Met Gala 2021

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nuk mundi të ishte sivjet pjesë e këtij evenimenti, pasi u bë e ditur se ajo është në xhirimet e filmit të parë.

Reklama

Dua Lipa (Foto: Getty Images)

Ashtu si Dua, u vërejt mungesa edhe e artistes tjetër shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, e cila deri më tani nuk ka qenë asnjëherë pjesë e Met Gala në jetën e saj.

Bebe Rexha (Foto: Getty Images)

E vetmja nga shqiptaret e pranishme në këtë mbrëmje ishte 30-vjeçarja bukuroshe, Rita Ora, e cila në Met Gala 2021 u pa e shoqëruar nga i dashuri i saj, Taika Waititi.

Reklama

Rita Ora dhe Taika Waititi në Met Gala 2021 (Foto: Getty Images)

Në vazhdim ju sjellim listën me të famshmet që munguan sivjet në ngjarjen e madhe të modës. /Telegrafi/

Zendaya

Foto: Getty Images

Beyonce

Foto: Getty Images

Nicki Minaj

Foto: Getty Images

Blake Lively

Foto: Getty Images

Selena Gomez

Foto: Getty Images

Billy Porter

Foto: Getty Images

Reklama

Sarah Jessica Parker

Foto: Getty Images

Bella Hadid

Foto: Getty Images

Dua Lipa

Foto: Getty Images

Taylor Swift

Foto: Getty Images

Kylie Jenner

Foto: Getty Images

Tom Brady dhe Gisele Bundchen

Foto: Getty Images