Ajo shpesh konsiderohet si “Mbretëresha e Met Gala”.

Dhe Rihanna ishte shumë vonë në natën më të madhe të modës të hënën me të dashurin e saj, reperin A$AP Rocky në krah, shkruan DailyMail.

Këngëtarja 33-vjeçare ishte veshur me një fustan në stilin pallto të markës ‘Balenciaga’. ndërsa ngjiste shkallët e Muzeut Metropolitan të Artit.

Veshja me porosi, e cila u kurua nga Demna Gvasalia, kishte një jakë dramatike që zvarritej pas qafës së këngëtares duke krijuar një pamje të stilit sirenë.

Rita Ora vezulloi në mbrëmjen e Met Gala 2021, shoqëruar nga i dashuri i saj Taika Waititi Rita Ora vezulloi në mbrëmjen e Met Gala 2021, shoqëruar nga i dashuri i saj Taika Waititi

Këngëtarja e hitit “Disturbia”, e cila po i bënte homazh ‘stilit krejt amerikan’ me pamjen e saj monokromatike, për aksesor kishte zgjedhur një gjerdan diamanti.

Sa i përket makijazhit, Rihanna nxori elegancën e viteve 1920 me vetulla të holla, të rrumbullakosura dhe një buzëkuq të zi.

Sytë e saj ngjyrë gështenjë u përforcuan me një pamje të butë dhe vjollce të rimelit dhe penel me krahë.

Sipas “Vogue”, Rihanna dhe A$AP Rocky ishin mysafirët e fundit që mbërritën.

Reperi 32-vjeçar pozoi pranë të dashurës së tij me një mbulesë të stampuar kryesisht në ngjyrat blu, të kuqe dhe të verdhë.

Duke hequr mbështjellësin e tij, i cili ishte dizajnuar nga “ERL”, krijuesi i hiteve zbuloi sensin e tij të modës.

Ndërsa ata dominuan me dukjen e tyre në tapetin e kuq së bashku, A$AP Rocky dhuroi një puthje të butë në faqen e Rihannës.

Ata gjithashtu parakaluan me duart e tyre të mbyllura, shpesh duke ndaluar për të pëshpëritur në veshin e njëri-tjetrit.

Dyshja janë lidhur që nga fundi i vitit 2020, pas shtatë vitesh miqësi.

Para se të dilnin në tapetin e kuq, Rihanna dhe A$AP Rocky u panë duke dalë nga hoteli i tyre në New York.

Çifti u shoqërua në një automjet aty pranë nga një grumbull truprojash, shumë prej të cilëve mbanin çadra mbi yjet për t’i mbrojtur ata nga çdo shi i mundshëm.

Fansat mund të shiheshin me telefonat e tyre në dorë, duke shkrepur dëshpërimisht fotografitë e Rihannës dhe A$AP Rocky para se të zhdukeshin brenda makinës së tyre. /Telegrafi/