LAJMI I FUNDIT:

Perotti do ta vazhdojë kontratën me Romën

Perotti do ta vazhdojë kontratën me Romën
ROME, ITALY - NOVEMBER 18: Diego Perotti of AS Roma celebrates after scoring the opening goal from penalty spot during the Serie A match between AS Roma and SS Lazio at Stadio Olimpico on November 18, 2017 in Rome, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Diego Perotti pritet të nënshkruajë kontratë të re me Romën deri në vitin 2021.

Reklama

Kontrata aktuale e futbollistit argjentinas skadon në vitin 2019 dhe ai ka vendosur ta zgjasë atë.

(Foto: Getty Images)

Anësori 29 vjeçar është pjesë e Giallorossëve nga janari i vitit 2016 kur u transferua nga Genoa për 10 milionë euro.

Fillimisht, ai ishte huazuar, ndërsa më pas marrëveshja u bë e përhershme

Sipas Sky Sport Italia, tashmë është arritur marrëveshja mes klubit dhe lojtarit për kontratën e re dhe pritet të nënshkruhet brenda 24 orëve.

(Foto: Getty Images)

Këtë sezon, Perotti ka kontribuuar me pesë gola dhe dy asistime në 16 ndeshje zyrtare me Romën.

Ai e gjeti rrjetën edhe në ndeshjen e rëndësishme të Ligës së Kampionëve kundër Qarabagut, ku e shënoi golin e vetëm.

Grupi C: Roma kualifikohet si lidere, i bashkohet Chelsea (Video)
Lexo po ashtu Grupi C: Roma kualifikohet si lidere, i bashkohet Chelsea (Video)

Sevilla dhe Boca Juniors janë klubet tjera të rëndësishme, ku ka luajtur 29-vjeçari në të kaluarën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Ligue 1
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori