Sporti i boksit është padyshim aty ku nuk ka kalkulime dhe një goditje e rëndë mund të kushtojë me jetë.

Shumëkush e adhuron si sport dhe mezi pret që të shikojnë një takim të madh, derisa në vitet e fundit ka vëmendje të madhe për të.

Ky evoluim i boksit vije për shkak se brenda një viti mund të zhvillohen deri në katër meçe të mëdha, e tifozët kanë çfarë të shikojnë.

Kur jemi tek tifozët, është hapur një votim për ta nga TheTopTens.com, duke krijuar mundësinë për ta që të votojnë për boksierin më të mirë në histori.

Renditja e tyre vije si më poshtë:

25# Harry Greb

24# Bernard Hopkins

23# Sonny Liston

22# Benny Leonard

21# Jack Dempsey

20# Evander Holyfield

p1f5vesh3qvsd51ab4vjqjeidj.jpg

19# James J. Jeffries

18# Julio Cesar Chavez

17# Lennox Lewis

16# Marvin Hagler

15# Joe Frazier

14# Jack Johnson

13# Willie Pep

12# Roberto Duran

11# George Foreman

p1f5vetvbm1agqcs51babrmvaq1l.jpg

10# Roy Jones Jr

9# Henry Armstrong

8# Floyd Mayweather Jr.

7# Sugar Ray Leonard

6# Joe Louis

5# Rocky Marciano

4# Manny Pacquiao

p1f5vevilf1e9ha1rsur1c5rghbn.jpg

3# Mike Tyson

2# Sugar Ray Robinson

1# Muhammad Ali. /Telegrafi/