LAJMI I FUNDIT:

Perla e Aduriz shtang Barcelonën, katalunasit e nisin me humbje kampionatin

Perla e Aduriz shtang Barcelonën, katalunasit e nisin me humbje kampionatin
Antoine Griezmann . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Athletic Bilbao ka zhvilluar një lojë të mendua ndaj Barcelonës, duke e pritur rastin, që i erdhi në fund të lojës dhe fitoi 1-0.

Barcelona që e nisi pa Lionel Messin e lënduar, por me Antoine Griezmann dhe Fernkie De Jong, kishte vështirësi në fillimin e ndeshjes.

Ianaki Williams i kishte dy raste të mira për Bilbaon në fillim të ndeshjes, por që porta e Mark-Andre ter Segen nuk u mposht.

Luis Suarez përfitoi ngan një gabim në minutën e 33-të, por që gjuajtja e tij goditi shtyllën.

Pas pak minutash ai lëshoi fushën, shkaku i një dëmtimi.

Luis Suarez . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Në vend të tij u fut Rafinha  që rrezikoi bukur nga distanca, por shtylla ia mohon golin e bukur.

Reklama

Pjesa e dytë ishte më e qetë, pasi që të dy skuadrat nuk u hapën shumë, me Barcelonën që dikonte lojën me mbajtjen e topit.

Reklama
Pamje nga ndeshja . (Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Kur pritej që ndeshja të mbyllej baras, në skenë doli Aritz Aduriz, që shënoi një gol tepë të bukur.

Me këtë gol u mbyll edhe ndeshja, ku Barcelona debuton në sezonin e ri me humbje. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Enjoy it before we take it down 🙌🙌🙌 #Aduriz #AupaAthletic

A post shared by Peña Athletic Club California (@athleticclubcal) on Aug 16, 2019 at 2:34pm PDT

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Ligat tjera
Kalo në kategori