LAJMI I FUNDIT:

Perin: Ia premtova Bonuccit numrin 19 nëse kthehet

Perin: Ia premtova Bonuccit numrin 19 nëse kthehet
Reklama

Portieri i Juventusit, Mattia Perin, ka hequr dorë nga fanella me numrit 19 për t’ia dhuruar Leonardo Bonuccit.

Portieri italian zgjodhi numrin 19 kur u bashkua me Bianconerët nga Genoa këtë verë, për shkak se vajza e tij kishte lindur më 19 shkurt.


Megjithatë, Bonucci tani është kthyer në Torino pas një viti me Milanin dhe do t’ia kthejnë numrin që e mbante më parë.

“Ne tashmë kemi rënë dakord”.

“Unë i premtova atij se do t’i jepja numrin nëse ai do të kthehej te Juve”, ka thënë  Perin për SportMediaset.

Verën e kaluar Franck Kessie kishte zgjedhur numrin 19 te Milani, por ai gjithashtu ia kishte dhuruar Bonuccit.

Matlia Perin me numrin 19 (Getty Images)

Bonocci është larguar nga Milani në shkëmbim me Mattia Caldaran që ka kaluar në anën tjetër.

Lojtari nuk është pritur mirë nga fansat bardhezi, që kanë shfaqur hidhërimin me kalimin e tij te rivali sezonin e shkuar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Përfaqësueset
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Përfaqësueset
Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Përfaqësueset
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Kombëtarja e Shqipërisë
'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

'Tërmet' në Angli: Man City dhe Chelsea rrezikojnë rënien nga Liga Premier

Premier League
Kalo në kategori