Përfundon spektakli i gjashtë golave në Anfield: Liverpooli fiton përballë Tottenhamit

Liverpooli ka triumfuar 4-2 në shtëpi përballë Tottenhamit në kuadër të javës së 36-të në Ligën Premier.

Pas 16 minutash lojë, Mohamed Salah realizoi për 1-0 me një asistim të Cody Gakpos.

Për 2-0 u përkujdes Andy Robertson, që shënoi në minutën e 45-të.

Edhe pjesa e dytë ishte e dominuar nga Liverpooli, por Spurs nuk u dorëzuan lehtë.

Gakpo realizoi për 3-0 me një asistim të Harvey Elliott në minutën e 50-të.

Nëntë minuta më vonë, talenti 21-vjeçar realizoi një super gol nga një asistim i Salah.

Mysafirët më pas futën frikën në palcë tek lojtarët e The Reds, pasi shënuan për 4-1 me anë të Richarlison (72’).

Spurs shënuan edhe të dytin, tani nëpërmjet Son Heung-Min, që realizoi në minutën e 77-të, me asistimin e sulmuesit brazilian.

Pas javës së 36-të, Liverpooli gjendet në vendin e tretë me 78 pikë, ndërsa Tottenhami është në të pestin me 60 sosh. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Real Madridi shpreh interesim për top yllin e Liverpoolit – nuk bëhet fjalë për Alexander-Arnold

Stërvitja e jashtëzakonshme e Usyk në Spanjë për tu përgatitur për Furyn: 250 raunde me 40 boksierë të ndryshëm

Pasuria marramendëse e Tyson Fury: Sa para fiton boksieri britanik pas çdo lufte?

Pse fituesi i Kupës së Kosovës i intereson edhe Llapit, Dritës dhe Malishevës?

Superliga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve