Sot ka përfunduar afati kalimtar në basketbollin e Kosovës.

Klubet e Superligës, Ligës së Femrave dhe Ligës së Parë kanë bërë shumë transferime.

Ndërkohë, të premten do të bëhet hedhja e shortit për Superligën, Ligën e Femrave dhe Ligën e Parë.

Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës do të fillojë me Superkupën e Kosovës, më 24 shtator në Rahovec, në të dyja konkurrencat, derisa java e parë e Superligës do të zhvillohet më 28/29 shtator.

Lista e Plotë:

KB Sigal Prishtina

Muhamedali Janjeva Feronikeli

Arian Mehmeti Lipjan

Divine Myles Venezuela

Jonathan Vade

Shea Feehan

Jonathan Janssen

Don Polloshka LD Feronikeli

KB Golden Eagle Ylli

Valon Bunjaku Z Mobile Prishtina

Samir Zekiqi Trepça

Altin Morina Z Mobile Prishtina

Rilind Krasniqi Z Mobile Prishtina

Getoar Arifaj Ponte

Prizreni

Arben Camaj SHBA

Jamel McKay SHBA

Adger Jerome SHBA

Fenner Alante SHBA

KB Rahoveci

Bradford Christian Alexander – Vllazania, Shkodër

Gray Justin – Bristol Flyers, BM

Howard Javis Edward – Vllaznia, Shkodër

Gunjina Jure – Vestri, Isalndë

Tsourakis Paraskevas Rafail – Leeds Force, BR

Alban Veseli Golden Eagle Ylli

Leonard Mekaj Golden Eagle Ylli

KB Bashkimi

Bridgeman Terik

Hajriz Hazeri LD

Ensar Muriqi LD

Edison Krasniqi LD

Musab Mala Gjeorgjia

Lipjani

KB Ponte Prizreni

Edmond Kryeziu Vëllaznimi

Holley Bennett Logan Applachian State University

Arnold Sanders II Coastal Carolina Universit

KB Feronikeli

Granit Makolli

Engjull Sollova Prishtina e Re

Rinor Ahmeti Don Bosko

Branodon Scott Ponte Prizreni

Darius Huggins SHBA

Gent Shala Don Bosko

KB Trepça

Xavier Givhan Williams

Derek Lawrence Hanes

Arthur Edward Boyce

Collin Patrick Kennedy

KB Lipjani

Stuckey Demarkus SHBA

Bruce Tamas ARMENIA

KB Peja

Henrik Sirko Zabok, Kroacia

Kouasi Jacquez Willy Pornic, Francë

Drilon Hajrizi Bashkimi

Beq Kovaqi Feronikeli

Ergin Grosha Ponte Prizreni

Malcolm Armstead Aftershocks SHBA

Albin Berisha Borea

Ermal Bojku Penza

Valtrim Kastrati Penza

Dorian Deqani Penza

Fisnik Kraki Penza

Aldin Qallaku Penza

Jamichael Morgan Seattle, SHBA

KB Bashkimi Femrat

Aisha Balarabe SHBA Bursa TUR

Arbnore Përquku Penza

Saranda Daci Prishtina

KB Prishtina Femrat

Enxhi Xhanaj Shqi Tirana

Danisha Shaë Bashkimi

Fjolla Ajeti Kastrioti

Tringa Ukaj Penza

Yamison Nyilah SHBA

Jeta Zeka Penza

KB NEW BASKET

Drin Rexha Lipjani

Ardit Memqaj Vëllaznimi

KB AS KASTRIOTI

Drin Krasniqi  LD Prishtina e Re

Endrit Ibrahimi LD Prishtina e Re

Edin Peci Kerasan Prishtina

Albion Preniqi

Dren Morina

Arber Shala

Dren Kllokoqi

Avdi Metaj

KB Vëllaznimi

Xavier Newson Kalaja

Bujar Çeku Penza

KB AS PRISHTINA

(ish Don Bosko)

Don Polloshka LD

Bledar Thaçi

Nart Jashari

KB Megasport

Vigan Maloku

Idoll Pallushi LD

KB Drita

Qëndrim Demi Lipjani

Enis Morina LD

Arbon Bllaca LD

Diant Maksuti LD

KB United Basketball

Enis Morina LD Drita

Arbon Bllaca  LD Drita

Diant Maksuti  LD Drita

Prishtina e Re

Lorik Kllokoqi

Arber Smajli

Donat Musa LD. /Telegrafi/