Eminemi ka vazhduar me performancat e tij me elemente politike duke e sulmuar NRA-në (Shoqata Kombëtare për të drejtën e përdorimit të armëve në SHBA), gjatë një performance në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të iHeartRadio.

Reperi e ka interpretuar hitin “Nowhere Fast”, të cilin e ka në bashkëpunim me Kehlani, ndërsa gjatë performancës ia ka ndryshuar tekstin.

(Foto: Getty Images)

Përmes këngës së tij, ai i ka konsideruar përgjegjës Qeverinë dhe NRA-në për sulmet e shpeshta me armë në Shtetet e Bashkuara, ku ka pasur viktima edhe fëmijë.

Disa prej fituesve kryesorë në ‘iHeartRadio Music Awards 2018’:

Kënga e vitit

Reklama

Shape of You – Ed Sheeran

Artisti i vitit

Ed Sheeran

Artistja e vitit

Taylor Swift

Artistja e re më e mirë

Reklama

Cardi B

Dyshja ose grupi më i mirë

Maroon 5

Dy shqiptaret bëhen bashkë, Rita Ora dhe Bebe Rexha ndajnë çmim në iHeartRadio Dy shqiptaret bëhen bashkë, Rita Ora dhe Bebe Rexha ndajnë çmim në iHeartRadio

Bashkëpunimi më i mirë

Something Just Like This – The Chainsmokers and Chris Martin

Artisti më i mirë i muzikës pop

Niall Horan

Alternative rok

Imagine Dragons

Muzika rok

Metallica

Muzika ‘country’

Thomas Rhett

Muzika ‘dance’

The Chainsmokers

Hip-hop artisti i vitit

Kendrick Lamar

R&B artisti i vitit

Bruno Mars

Artisti latin

Luis Fonsi

Teksti më i mirë

Slow Hands – Niall Horan

Kënga më e mirë ‘cover’

Reklama

The Chain – Harry Styles

Armata e fansave

BTS

Videoja muzikore

Sign of the Times – Harry Styles

Grupi më i mirë i meshkujve

BTS

Depërtimi më i mirë solo

Louis Tomlinson

/Telegrafi/