Për asistimin brilant, Trezeguet ia ‘shkëlqen’ atletet Salahut në triumfin e Egjiptit

Egjipti ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kombeve të Afrikës.

Pasi ia dolën të fitonin kundër Bregut të Fildishtë në raundin e 16-të përmes penalltive, faraonët u shortuan ndaj Marokut në Stade Ahmadou Ahidjo për një vend në katërshen finale.

Dhe Mohamed Salah ishte edhe një herë lojtari i ndeshjes, duke bërë që Egjipti të kalonte në gjysmëfinale.

Lexo po ashtu Egjipti eliminon Marokun dhe kualifikohet në gjysmëfinale, Salah arkitekt i fitores

Derisa Maroko po fitonte 1-0 me golin e realizuar në minutën e shtatë, Salah i barazoi shifrat në 1-1 me golin e shënuar në minutën e 53-të, duke bërë që ndeshja të shkonte në vazhdime.

Aty, ylli i Liverpoolit ishte sërish hero, por tani me një asistim te Trezeguet që shënoi golin e fitore në minutën e 100-të të vazhdimeve.

Nuk mungoi edhe falënderimi i anëtarit të Aston Villës që mori këmbën e Salahut dhe u bë kinse po ia pastronte si shenjë për atë asistim brilant.

Natyrisht se momenti mes dy reprezentuesve të Egjiptit u bë viral në internet, me dyshen që u ngritën më pas të festonin së bashku. /Telegrafi/

Pamje të reja nga përleshja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Nëntë pritje dhe nota më e lartë, shkëlqimi i Arijanet Muric që i vetëm ndali Manchester Unitedin

Salah pyetet për përleshjen me Kloppin – jep një përgjigje të shkurtër, por të ashpër

Jurgen Klopp thyen heshtjen me një përgjigje të qartë lidhur me debatin e ashpër me Salahun