LAJMI I FUNDIT:

Pep Guardiola me fjalë të mëdha për Interin: Janë sërish kandidat për të luajtur në finale

Pep Guardiola me fjalë të mëdha për Interin: Janë sërish kandidat për të luajtur në finale

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, beson se Interi është një kandidat për finalen e Ligës së Kampionëve për sezonin 2023/24, duke i lavdëruar edhe për fitoren e madhe në derbi ndaj Milanit.

Reklama

Guardiola foli për mediat të hënën në prag të ndeshjes së fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve kundër Crvena Zvezda.

Kjo është ndeshja e parë e Manchester Cityt si kampion evropian në fuqi pas fitores 1-0 kundër Interit në finalen e Stambollit qershorin e kaluar.

Kur u pyet për kujtimet e tij nga fitorja ndaj Nerazzurrëve, Guardiola u përgjigj: “Nuk e kam parë ndeshjen. Aspak, shikoni çfarë ndodhi me ekipin që mundëm. Liga italiane, derbi i fituar 5-1”.

“Kisha ndjenjën se ishte një ekip tepër i fortë. Ata e dëshmojnë këtë, një ndeshje e ngushtë ishte. Fati ishte nga ne. Ndjenja më parë, sa i vështirë ishte Interi, një kandidat për të qenë sërish atje. Më pëlqen të mund skuadra të ndryshme, finalja ishte konkurruese”, ka thënë Guardiola.

Real Madridi dhe Barcelona dominojnë 'biznesin' e fanellave: Sa fitojnë klubet nga reklamat?
Lexo po ashtu Real Madridi dhe Barcelona dominojnë 'biznesin' e fanellave: Sa fitojnë klubet nga reklamat?

Interi siguroi një fitore me rezultat 5-1 kundër rivalëve të qytetit Milanit të shtunën dhe është lider në Serie A me 12 pikë në katër ndeshje.

Asnjë ekip tjetër italian nuk i ka fituar të katër ndeshjet hapëse të sezonit këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kosovë
Granit Xhaka tjetër ndeshje prej lideri te Bayer Leverkusen – statistikat e tij ishin mbresëlënëse

Granit Xhaka tjetër ndeshje prej lideri te Bayer Leverkusen – statistikat e tij ishin mbresëlënëse

Liga e Evropës
Kalo në kategori