LAJMI I FUNDIT:

People’s Choice Awards 2021: Lista e plotë e fituesve

People’s Choice Awards 2021: Lista e plotë e fituesve

Dwayne Johnson ishte fituesi më i madh në “People Choice Aqards 2021”, duke marrë trofe për ‘Filmin më të mirë nga një mashkull’, ‘Filmin e zhanrit komedi më të mirë’ si dhe çmimin e nderit të Kampionit të Popullit.

Marvel Cinematic Universe gjithashtu pati një natë të mirë, duke rrëmbyer çmime për Scarlett Johansson dhe Black Widow , Simu Liu dhe Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings , dhe Tom Hiddleston dhe Loki.


Shfaqja vjetore e çmimeve e votuar nga fansat – e cila përfshin 40 kategori dhe nderon artistë nëpër filma, televizion, muzikë dhe kulturë pop – u transmetua në NBC dhe E!.

People’s Choice Awards 2021

Çmime nderi iu ndanë gjithashtu Christina Aguilera, e cila mori çmimin inaugurues të ‘Ikonës së Muzikës’ e Kim Kardashian si ‘Ikonë e modës’.

Më poshtë ua sjellim listën e plotë të fituesve në People’s Choice Awards 2021:

Filmi i vitit 2021

Black Widow – Fituesi

Coming 2 America

F9: The Fast Saga

Dune

No Time to Die

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

The Tomorrow War

Venom: Let Their Be Carnage

Filmi i zhanrit komedi më i mirë për 2021

Coming 2 America

Free Guy – Fituesi

He’s All That

Hitman’s Wife’s Bodyguard

Jungle Cruise

Space Jam: A New Legacy

Thunder Force

Vacation Friends

Filmi aksion më i mirë për vitin 2021

Black Widow

F9: The Fast Saga

Godzilla vs. Kong

No Time to Die

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – Fituesi

The Suicide Squad

The Tomorrow War

Venom: Let There Be Carnage

Filmi më i mirë i zhanrit dramë për 2021

A Quiet Place Part II

Cruella – Fituesi

Dune

Fatherhood

Halloween Kills

In the Heights

Old

Respect

Filmi më i mirë familjar për 2021

Cinderella

Luca -Fituesi

Raya and the Last Dragon

The Boss Baby: Family Business

The Mitchells vs. the Machines

Tom and Jerry

Vivo

Yes Day

Filmi më i mirë nga një mashkull në vitin 2021

Chris Pratt (The Tomorrow War)

Daniel Craig (No Time to Die)

Dwayne Johnson (Jungle Cruise) – Fituesi

Eddie Murphy (Coming 2 America)

John Cena (F9: The Fast Saga)

Ryan Reynolds (Free Guy)

Simu Liu (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

Vin Diesel (F9: The Fast Saga)

Filmi më i mirë nga një femër në vitin 2021

Awkwafina (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

Charlize Theron (F9: The Fast Saga)

Florence Pugh (Black Widow)

Jennifer Hudson (Respect)

Leslie Jones (Coming 2 America)

Margot Robbie (The Suicide Squad)

Salma Hayek (Hitman’s Wife’s Bodyguard)

Scarlett Johansson (Black Widow) – Fituesja

Kompeticioni muzikor më i mirë i vitit 2021

America’s Got Talent

American Idol

Dancing With The Stars

RuPaul’s Drag Race

The Bachelor

The Bachelorette

The Masked Singer

The Voice – Fituesi

‘Talk show’ më i mirë i vitit 2021

Good Morning America

Live With Kelly and Ryan

Red Table Talk

The Ellen DeGeneres Show – Fituesi

The Kelly Clarkson Show

The View

The Wendy Williams Show

Today

Kënga më e mirë e vitit 2021

“Butter” (BTS) – Fituesi

“Bad Habits” (Ed Sheeran)

“Easy on Me” (Adele)

“Good 4 U” (Olivia Rodrigo)

“Montero (Call Me By Your Name)” (Lil Nas X)

“Peaches” (Justin Bieber feat. Daniel Caesar & Giveon)

“Stay” (The Kid Laroi & Justin Bieber)

“Up” (Cardi B)

Albumi më i mirë i vitit 2021

Certified Lover Boy (Drake)

Culture III (Migos)

Happier Than Ever (Billie Eilish)

Justice (Justine Bieber)

Montero (Lil Nas X)

Planet Her (Doja Cat)

Sour (Olivia Rodrigo) – Fituesi

Star-crossed (Kacey Musgraves). /Telegrafi/