LAJMI I FUNDIT:

Penza dhe Prishtina zhvillojnë sfidën e dytë të ‘play-offit’ në Pejë

Penza dhe Prishtina zhvillojnë sfidën e dytë të ‘play-offit’ në Pejë
(Foto: basketbolli.com)

Nesër (e premte) do të zhvillohet përballja e dytë e serisë finale të ‘play-offit’ në Superligën e Femrave ndërmjet Penzës dhe Prishtinës. Ndeshja zhvillohet nga ora 20:30 në Pejë.

Reklama

Takimin e parë në kryeqytet e fituan vashat pejane me rezultat 58-76, ndërkohë që skuadra kampione shpallet ajo e cila i arrin tri fitore.

Basketbollistet pejane synojnë të ngritin epërsinë e serisë finale në 2.0, ndërsa ato prishtinase të barazojnë rezultatin në 1.1.

Pejanet janë kampione në fuqi dhe do të tentojnë të mbrojnë titullin e kampionit, kurse kryeqytetaset pasi fituan titullin e Ligës Unike synojnë edhe titullin në Kosovë.

Në garat e rregullta, Prishtina kishte 20 fitore dhe asnjë humbje, kurse Penza kishte 15 fitore dhe pesë humbje. Bardhekaltret në gjysmëfinale eliminuan Trepçën, kurse kampionet eliminuan Bashkimin.

(Foto: basketbolli.com)

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Dy gjigantët italianë vihen pas Edon Zhegrovës, garë e nxehtë na pret në verë

Dy gjigantët italianë vihen pas Edon Zhegrovës, garë e nxehtë na pret në verë

Serie A
Penalltitë vendimtare, Sevilla për herë të shtatë fituese e Ligës së Evropës

Penalltitë vendimtare, Sevilla për herë të shtatë fituese e Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Kalo në kategori