LAJMI I FUNDIT:

Patrick Kluivert: De Ligt i penduar që nuk e zgjodhi Barcelonën

Patrick Kluivert: De Ligt i penduar që nuk e zgjodhi Barcelonën

Patrick Kluivert ka thënë se Matthijs de Ligt është i penduar që e zgjodhi Juventusin para Barcelonës.

Reklama

Mbrojtësi holandez që luante te Ajaxi në verën që shkoi u transferua te Zonja e Vjetër, derisa bashkëlojtari i tij, Frenkie De Jong kaloi në Camp Nou.

Sipas Kluivertit, 20-vjeçari kishte kërkuar që të kalonte fillimisht te Blaugranasit, por ë pas mendja e tij ndryshoi për te kampioni i Serie A-së.

Patrick Kluivert

“Natyrisht se De Ligt është një mbrojtës fantastik, por në fund zgjodhi Juventusin”, ka thënë legjenda e Barcelonës për Mundo Deportivon.

“Mendoj se atij i vjen keq, por ashtu është. Ju duhet të merrni vendime të rëndësishme në jetë dhe nganjëherë ju i merrni të mira dhe të këqija”.

De Ligt shkruan histori te Juventusi me golin e shënuar ndaj Torinos
Lexo po ashtu De Ligt shkruan histori te Juventusi me golin e shënuar ndaj Torinos

“Duhet të mësoni nga këto vendime, por mendoi se ai është i zhgënjyer që nuk e zgjodhi Barcelonën”, ka shtuar më tej Kluivert.

De Ligt nuk ka arritur të përshtate edhe shumë në Torino, por që në të ardhmen mund të bëhet njëri nga më të mirë në pozitën e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

La Liga
Kalo në kategori