Paris Saint-Germain humbi një tjetër shans për t’u shpallur kampion i Ligue 1 dhe kjo ka bërë që trajneri gjerman të shpreh pakënaqësinë me lojtarët.

Thomas Tuchel ka fajësuar lojtarët për humbjen e papritur 3-2 kundër skuadrës së Nantesit.

Kylian Mbappe u hodh për takimin dhe PSG humbi ndeshjen e tyre të tretë të sezonit, edhe pse ata janë ende 17 pikë të qartë në krye.

“Në Lille, ne e kontrolluam ndeshjen gjatë 60 minutave, shumë lojtarë u lënduan, ishte një lojë e nivelit të Ligës së Kampionëve, ishte ndryshe”, tha ai.

“Nuk patëm performancë të mirë, asnjë performancë fare, pra ishte e pamundur të fitonim”.

“Mund të humbasim, mund të bëjmë gabime dhe gjithmonë do të mbrojmë lojtarët nëse luajnë me mentalitet të mirë. Gjithmonë i mbroj lojtarët e mi, por sot nuk është e mundur”.

“Ne luajtëm shumë, shumë keq, Nantes e meritonte të fitonte, duhet të lumtur që nuk kemi humbur 4-1 ose 5-1”.

“Nuk e di se çfarë na mungon, por ky është realiteti. Ishte një lojë shumë e keqe, e meritonim të humbisnim”.

Pas komenteve ndaj bashkëlojtarëve, PSG e përjashton Kylian Mbappen Pas komenteve ndaj bashkëlojtarëve, PSG e përjashton Kylian Mbappen

Ndryshe, Kylian Mbappe kishte pohuar se në ndeshjen e humbur 4:1 kundër Lilles, bashkëlojtarët luajtën si amator, e cila gjë i kushtoi me përjashtim prej ekipit. /Telegrafi/