Është pa dyshim një nga emrat më të njohur të ekranit shqiptar, që e ka konfirmuar talentin, zotësinë, stilin dhe elegancën sa herë është shfaqur në televizion.

Albana Osmani është prezantuesja e disa formateve të sukseshme televizive në “Top Channel”, që së fundi po mungon.

Ndërkohë që të gjjthë po pyesin se kush është Albana, pse nuk e shohim, çfarë po ndodh me të, ajo befason me një projekt të madh rreth të cilit duket se ka punuar shumë gjatë.

View this post on Instagram

Prej pak kohesh ne dukjet e mia publike pak te rralla, e shkeputur periodikisht nga moderimi i ndonje tvshow, kam qene duke bere ne fakt nje jete te qete plot me projekte kreative artistike personale ,dhe prane asaj qe zemra ime eshte se pari @you_are_a_sunflower . Mora nje cope kohe fiks si ato ditet qe ndalon te shijosh pamjen pa i bere ndonje foto , vetem ndalon e mer fryme dhe shpreh MIRENJOHJE. Por kur ndodh qe profili publik te lidh me televizionin, ndodh si rreth 3 vite me pare kur nisi fushata e pare ‘Ti je nje Luledielli’ shume kush pyeste: – Ky eshte emision i ri i Tch ? Ne fakt nuk qe i tille, dhe pse pati ne menyre konstante mbeshtetjen e madhe mediatike, dhe kjo pertej institucionit u be me zemer. Pra shume kush te sheh vetem ne nje kornize. Dhe personalisht duke dashur qe Luledielli te identifikohet me Femijet, kam mbajtur nje profil te ulet ne atashimin me figuren time. Kete sepse besoj ne zemren time qe kjo lule eshte nje simbol qe u vu ne levizje per te ndihmuar pikerisht ata. Pra kjo Lule nuk ka nje pronar. Tashme Fondacioni ka nje Drj Ekzekutiv te ri dhe te perkushtuar. Une jam themeluese dhe pjesetare e Bordit sebashku me njerez te rralle e te nderuar ne cdo aspekt . Por ne rastin tone do nenvizoja filantropine ne secilin prej tyre, zemren e bardhe. Strukturuar tashme ne nje dimension te ri ne “kemi mbjelle disa fara “ ne disa shtete te Ballkanit dhe Europes aktualisht.Dhe ne muajt ne vazhdim do jemi me shume projekte.Ndaj dita ime nis vullnetarisht ashtu si rreth 3 vite me pare. Prane tyre , prane gjithckaje qe do ti ndihmonte ata. Ka nje kohe per çdo gje nen diell.Respkektoj me gjithe zemren time, njerezit e perulur e te bruajtur ne dashuri qe jeni JU te gjithe , si dhe njerezit e @you_are_a_sunflower I perulem punes se tyre . Nderkohe qe ditet e mia do te nisin aty tek 🌻dhe prane tyre per sa kohe te mar fryme , gjithashtu do rend edhe ne planet per te qene prane jush aty ku u njohem ne tv,si dhe per shume projekte te tjera artistike dhe kreative per te cilat e di dhe jam e sigurte qe kam mbeshtetjen tuaj ne vazhdim . ME BESONI JETA ESHTE SHUME E BUKUR KUR E SHIKON ASHTU SIC ESHTE NJE MREKULLI DHURUAR NE ! Spread Love ❤️ #spreadlove

A post shared by ALBANA OSMANI (@albanaosmani1) on Feb 9, 2020 at 5:22am PST

Përmes faqes së saj në Instagram, ylli i televizionit ka bërë të ditur se tashmë ka realizuar një nga ëndrrat e saj, duke lansuar “Reine Ana”, brendin e çantave të modës së lartë, të dizajnuara nga vetë ajo.

Siç kuptojmë, ky është një brend francez, që ka zgjedhur ta ketë si drejtoreshë artistike piktoren dhe prezantuesen e famshme shqiptare.

View this post on Instagram

My babies @reineana.fr 🤩❤️🌹 I created you from the scratch with love and passion! Ready to be shipped from the europian warehouse to the worldwide handbags lovers hand ✨✨✨#worldwideshipping🌎 #freeshipping Preorder countdown has been started. In a few days it will be the official releasing date. Make it yours it’s everything limited ! E thene shqip jam shume e gezuar pasi cdo gje ka nisur me sukses dhe interes shume te madh ! Po bej kete postim duke dashur edhe njehere te flas per dezajnet qe krijova te kerkoj vemendjen e te gjithe te apasionuarve te cantave kudo ne bote per aq sa audienca ime me lejon ketu ne Instagram. Mundeni te porosini nese ju pelqejne ne kete faze te Preorder ka ende mundesi . Jane vetem 80 canta me numerim dhe duke qene te tilla jane nje numer I limituar qe ne vetvete po ben historine e brand-it ne hapin e pare . Vizitoret dhe klientet e pare ne webiste zyrtar te brand REINE ANA jane internacional . #highfashion #lovers www.reineana.com Po gezoj sepse ky eshte ne fund fruti i mundit tim 🙏 Gjithashtu dua te nenvizoj , qe po uroj qe me kete postim te mar pak nga koha juaj tju bej te mendojme per te ardhmen pa lajme si keto te aktualitetit qe na e bene zemren uje , dhe me mendjen tek gjerat e bukura dhe mbi te gjitha pertej cdo gjeje , uroj te jeni mire dhe qete ! #godblessyouall

A post shared by ALBANA OSMANI (@albanaosmani1) on Feb 26, 2020 at 7:42am PST

Çantat “Reine Ana” janë fine, elegante, me klasë dhe shumë origjinale, tamam si vetë dizenjatorja e tyre, e cila prej vitesh e ka diktuar modën në vend, duke i afruar shqiptarët me trendet më të reja në botë përmes emisioneve të saj tejet të shikuara, si “Kupid”, “Look”, “Ëaiting for Supermodel”, “Asgje personale”, etj.

Prezantuesja që nisi studimet në arte vizuale që kur ishte adoleshente, tashmë ndodhet në piramidën e një brendi shumë luksoz çantash, që shiten online. /Telegrafi/