LAJMI I FUNDIT:

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Mbrojtësi i Borussia Dortmundit, Mats Hummels do të largohet nga klubi pasi Edin Terzic dha dorëheqjen si trajner, megjithëse ai pritej të qëndronte pas ndarjes me trajnerin gjerman me prejardhje boshnjake.

Hummels ishte në një konflikt të hapur me Terzicin, duke kritikuar taktikat e tij, madje vendosi një ultimatum dhe tha se do ta zgjaste kontratën në skadencë vetëm nëse trajneri boshnjak do të largohej.

E ndërsa informacionet se Terzic kishte dorëzuar dorëheqjen, të cilën drejtuesit e klubit e pranuan, erdhën si rrufe në qiell, mediat gjermane bënë të ditur edhe se Hummels tashmë është një ish-lojtar.


Si erdhi deri te dorëheqja e Terzic, ai kishte prishur marrëdhëniet me futbollistin legjendar të BVB
Lexo po ashtu Si erdhi deri te dorëheqja e Terzic, ai kishte prishur marrëdhëniet me futbollistin legjendar të BVB

Përkatësisht, Borussia vendosi të mos e vazhdojë bashkëpunimin me mbrojtësin me përvojë dhe t’i ofroi atij një kontratë të re.

Ky do të jetë largimi i tij i dytë nga Dortmundi, pasi u largua gjithashtu në vitin 2016 kur u transferua te Bayern Munich pas tetë vitesh në klub, përpara se të kthehej në vitin 2019.

Hummels është i interesuar të vazhdojë karrierën e tij jashtë vendit dhe gjigantët e Serie A, Roma dhe AC Milan kanë shfaqur interes për 35-vjeçarin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

Ndërkombëtare
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Bundesliga
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
Kalo në kategori