LAJMI I FUNDIT:

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Futbollisti legjendar brazilian, Dani Alves, u dënua së fundmi me katër vjet e gjysmë burg për sulm seksual në Barcelonë më 30 dhjetor të vitit 2022.

Kështu Alves po kalon muajt më të vështirë të jetës së tij dhe ish-klubi i tij, Barcelona tani i ka dhënë një goditje të rëndë.


Gjegjësisht, mediat katalunase kanë raportuar se Barcelona e ka hequr plotësisht Alvesin nga historia e saj për shkak se emri i tij është fshirë nga lista e legjendave të klubit, e cila përbëhet nga 102 futbollistë.

Faktohet sulmi seksual, gjykata spanjolle e dënon edhe zyrtarisht me shumë vite burg dhe para Dani Alvesin
Lexo po ashtu Faktohet sulmi seksual, gjykata spanjolle e dënon edhe zyrtarisht me shumë vite burg dhe para Dani Alvesin

Lista përbëhet nga lojtarët që kanë veshur fanellën e klubit katalanas nga viti 1899 e deri më sot dhe emrat e Sergio Busquets, Gerardo Pique dhe Jordi Alba janë të fundit që janë shkruar në të.

Në Barcelonë hezituan për një lëvizje të tillë, pritën vendimin përfundimtar për Alves dhe kur u dënua me katër vjet e gjysmë, nuk kishin zgjidhje tjetër veçse ta hiqnin nga lista e legjendave si të dënuar.

Alves fitoi statusin e futbollistit legjendar të Barcelonës me 408 ndeshjet e tij në fanellën e Blaugranave gjatë tetë sezoneve e gjysmë të luajtura për këtë klub.

Një karrierë e gjatë dhe e suksesshme në të cilën ai fitoi tre Liga të Kampionëve, tre Superkupa Evropiane, tre Kupa të Botës për klube, gjashtë La Liga, katër Kupa të Mbretit dhe katër Superkupa të Spanjës.

Kujtojmë se së fundmi u shfaq lajmi se Alves do të dalë nga burgu pas disa muajsh, pasi në dënimin e tij do t’i llogaritet periudha e kaluar në burg, e përveç kësaj ka disa rrethana lehtësuese për një nga mbrojtësit e djathtë më të mirë të historisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori