Partizani fiton bindshëm dhe kalon në rrethin tjetër të Ligës së Konferencës

Partizani ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Atletic Club D’Escaldes në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës me rezultat 4-1.

Kësisoj skuadra kampione e Shqipërisë kalon në rrethin e tretë me rezultat të përgjithshëm 5-1 pas 180 minutave lojë.

Në minutën e 28-të erdhi dhe zhbllokimi i rezultatit nga Cara, i cili shtyu në rrjetë topin e kthyer nga portierin pas goditjes së Mba.

Tedi Cara realizoi golin e dytë në fundin e pjesës së parë duke shmangur disa lojtarë në vijën e 16 metrave.

Kësisoj me epërsinë e Partizanit 2-0 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Dominimi i skuadrës shqiptare vazhdoi edhe në pjesën e dytë të ndeshjes.

Eros Grezda realizoi në minutën e 64-të për 3-0, para se Piloto i mysafirëve të ngushtonte epërsinë në 3-1 në minutën e 94-të.

Krejt në fund ishte sërish Eros Grezda që realizoi për rezultatin përfundimtar 4-1.

Në rrethin e tretë Partizani do të përballet me skuadrën nga Letonia, Valmiera. /Telegrafi/

Bernd Leno i bën një premtim të madh tifozëve të Arsenalit para ndeshjes Fulham – Man City

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për herë të parë në histori të Ligës Premier, gjyqtari i ndeshjes do të mbajë një videokamerë në kokë