LAJMI I FUNDIT:

Paraqitje e madhe e Adama Traores: 75 metra vrapim duke shmangur lojtarët kundërshtarë dhe asistimi maestral

Paraqitje e madhe e Adama Traores: 75 metra vrapim duke shmangur lojtarët kundërshtarë dhe asistimi maestral

Edhe pse Wolverhamton Wanderes pësoi humbje 3-2 në shtëpi ndaj West Hamit, Adama Traore dhuroi spektakël.

Reklama

Anësori spanjoll ka dhuruar njërën ndër paraqitjet e tij më të mirë deri më tani në këtë edicion, duke bërë një vrapim të jashtëzakonshëm.

Derisa Ujqit ishin në një kundërsulm, Traore mori topin nga faza defanzive e tyre, për të shkuar deri në atë ofanzive.

Lojtari ia doli të anashkalonte lojtarët kundërshtarë në minutën e 44-të, për të dhuruar një asistim për Leander Dedoncker.

Në rrjetet sociale, kjo paraqitje e Traores por vlerësohet lartë, mirëpo së bashku me bashkëlojtarët, nuk ia dolën t’i mposhtin Çekanët. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori