LAJMI I FUNDIT:

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës – çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës – çfarë po ndodh me Papu Gomez?
Reklama

Aljandro Papu Gomez mbeti pa klub pasi ndërpreu kontratën me Sevillan më 1 shtator.

Sulmuesi argjentinas ende nuk ka gjetur një klub të ri dhe ka pranuar se është duke menduar për fundin e karrierës së tij.


“Po pres rastin e duhur, nëse nuk vjen, do të them lamtumirë”, ka thënë fillimisht 35-vjeçari.

“Kam investuar gjithçka në futboll dhe nuk dua ta mbyll të gjithë këtë me një shije të hidhur”.

“Fakti që jam kampion bote është ende joreal për mua. Kuptova se puna e palodhur shpërblehet. Gjithçka që bëra u shpagua me atë titull”, ka shtuar më tej Papu.

Gomez mbërriti në Evropë në vitin 2010 në Catania, nga ku u largua për në Metalistin ukrainas tre vjet më vonë.

Nëntë vite më parë, ai u kthye në Itali dhe nënshkroi për Atalantën, ku luajti futbollin më të mirë të karrierës së tij. Ai i kaloi dy vjet e gjysmë në Sevilla. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori