LAJMI I FUNDIT:

Para dhe pas, spitali në veri të Kievit që ishte shkatërruar nga sulmet ajrore ruse – rindërtohet

Para dhe pas, spitali në veri të Kievit që ishte shkatërruar nga sulmet ajrore ruse – rindërtohet

Një spital në veri të kryeqyteti ukrainas, Kiev, është rindërtuar pasi ishte shkatërruar pothuajse plotësisht nga raketat ruse.

Reklama

Këtë e ka bërë të ditur ministria e Shëndetësisë në Ukrainë, që përmes disa fotografive tregoi si ishte dukur pas sulmeve ajrore dhe si duket tani, transmeton Telegrafi.

Për renovimin e spitalit në Chernihiv janë nevojitur 400 mijë euro, duke bërë që muret që ishin shembur të duken tani sikur nuk janë prekur fare.

Droni vëzhgues filmon momentin kur artileria ukrainase shkatërron makinerinë luftarake të rusëve në Bakhmut
Lexo po ashtu Droni vëzhgues filmon momentin kur artileria ukrainase shkatërron makinerinë luftarake të rusëve në Bakhmut

“Ekipi i ministrisë së Shëndetësisë falënderon të gjithë që kanë mbetur frontin mjekësor dhe ndihmojnë mjekët që të shpëtojnë jetë njerëzish”, thuhet në kumtesë.

Fotografitë e publikuara më poshtë tregojnë pasojat e sulmeve ajrore ruse si dhe më pas intervenimi që është bërë në këtë objekt. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Amerika
Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Evropa
Zelensky në Shtëpinë e Bardhë - pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Zelensky në Shtëpinë e Bardhë - pesë gjërat që Ukraina pritet të kërkojë nga SHBA

Botë
Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Shpëtohet në Kabul gruaja që për 25 vite u mbajt e mbyllur në dhomën e errët

Azia
Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Ukraina dhe Polonia arrijnë marrëveshje për politikën e eksportit të mallrave

Evropa
Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Evropa
Kalo në kategori