LAJMI I FUNDIT:

Panchina d’Oro: Pioli shpallet trajneri më i mirë në Serie A

Panchina d’Oro: Pioli shpallet trajneri më i mirë në Serie A
(Foto: Getty)

Edicioni i 31-të i Panchina d’Oro – çmimet për trajnerët italianë të futbollit – është zhvilluar sot (e hënë), ndërsa në mesin e fituesve ishin Stefano Pioli dhe Lionel Scaloni.

Reklama

Në këtë eveniment ndahen një sërë çmimesh për trajnerë, nga Serie C deri në Serie A, edhe në konkurrencën e femrave edhe në konkurrencën e meshkujve.

I pranishëm në ceremoninë e sivjetme ishte trajneri fitues i Kupës së Botës me Argjentinës, Lionel Scaloni, i cili mbajti një ligjëratë të shkurtë dhe mori një çmim special nga Roberto Mancini, Demetrio Albertini dhe Renzo Ulivieri.

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, fitoi Panchina d’Oro për trajnerin më të mirë në Serie A, duke i lënë prapa Davide Nicola dhe Luciano Spalletti.


Lista me fituesit kryesorë në ceremoninë e sivjetme të Panchina d’Oro:

Çmimi special: Lionel Scaloni (Argjentina)

Panchina d’Oro (femrat): Joseph Montemurro (Juventus)

Serie A Panchina d’Oro: Stefano Pioli (Milan)


/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
De Bruyne zbulon se çfarë i duhet Man Cityt kundër Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

De Bruyne zbulon se çfarë i duhet Man Cityt kundër Interit në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Atletico Madridi dëshiron rinovimin e kontratave me katër yjet e ekipit, por u kërkon të ulin pagat

Atletico Madridi dëshiron rinovimin e kontratave me katër yjet e ekipit, por u kërkon të ulin pagat

La Liga
Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Bundesliga
Kalo në kategori