LAJMI I FUNDIT:

Pamje të rralla që tregojnë sesi zhvillohej jeta në Gazë, para sulmit të Hamasit gjatë 7 tetorit

Pamje të rralla që tregojnë sesi zhvillohej jeta në Gazë, para sulmit të Hamasit gjatë 7 tetorit

Një burrë nga Palestina ka ofruar pamje të rralla të asaj sesi zhvillohej jeta në Gazë, para se Hamasi të kryente sulmin më vdekjeprurës mbi territorin e Izraelit gjatë 7 tetorit.

Pamjet e shpërndara nga gazetari i pavarur  palestinez Yousef Alhelou, shfaq qytetarët në rutinën e tyre të përditshme në pjesën veriore të Rripit të Gazës, para se të fillonin sulmet ajrore izraelite mbi këtë territor.


Në video shihen të rriturit dhe fëmijët duke u freskuar në det dhe duke luajtur në plazh, derisa tjerët bëjnë “shoping” në tregun e frutave – e disa tjerët peshkojnë, transmeton Telegrafi.

Izraeli i ofron Hamasit mundësinë e zgjatjes së armëpushimit
Lexo po ashtu Izraeli i ofron Hamasit mundësinë e zgjatjes së armëpushimit

Ndryshe sulmit i Hamasit la 1.200 izraelitë të vrarë dhe 240 pengje që përfunduan në Gazë, kurse si kundërpërgjigje Izraeli filloi sulmet ajrore nga të cilat humbën jetën  mbi 15 mijë njerëz.

Videoja e postuar në TikTok nga gazetari Yousef Alhelou, ka më shumë se 39 mijë ndjekës në këtë platformë të rrjetit social.

Sipas ueb-faqes së Reuters, ai kishte punuar si korrespondent dhe reporter nga viti 2007, duke ofruar edhe storie të ndryshme për mediat tjera si BBC. GRN, radio CBC dhe televizionet e Zelandës së Re. /Telegrafi/

@yousefalhelou beautiful Gaza that you neevr saw before. Filmed just before Oct 7th, 2023 غزة العزة الجميلة التي تتحدى الانكسار 💔✌🏼🇵🇸 #Gaza #GazaWar #WarOnGaza #Israel #Shifa #ShifaHospital #GazaStrip #غزة #مستشفى_الشفاء ♬ original sound – يوسف الحلو Yousef Alhelou

@yousefalhelou Gaza before 2023 war #gazastrip ♬ Sad Violin Music – Annanda Riyanti

Në trend Botë

Më shumë
Sekuestrimi i anijes 'izraelite': Irani i dërgon mesazh aleatëve të Izraelit

Sekuestrimi i anijes 'izraelite': Irani i dërgon mesazh aleatëve të Izraelit

Azia
A po fillon përshkallëzimi i luftës në Lindjen e Mesme - Irani konfiskon një anije “të lidhur me Izraelin”, reagon Tel Avivi

A po fillon përshkallëzimi i luftës në Lindjen e Mesme - Irani konfiskon një anije “të lidhur me Izraelin”, reagon Tel Avivi

Azia
Dalin pamjet e reja në Sydney, policia e vetme vret sulmuesin që vrau të paktën pesë persona

Dalin pamjet e reja në Sydney, policia e vetme vret sulmuesin që vrau të paktën pesë persona

Australia
Irani po pozicionon mjetet ushtarake

Irani po pozicionon mjetet ushtarake

Azia
Përfundon operacioni i shpëtimit pas aksidentit në një teleferik në Turqi - detajet dhe pamjet e fundit nga vendi i ngjarjes

Përfundon operacioni i shpëtimit pas aksidentit në një teleferik në Turqi - detajet dhe pamjet e fundit nga vendi i ngjarjes

Turqia
Momenti kur një i ri e pengon të dyshuarin për sulm me thikë në Sydney - ai konsiderohet heroi i ri i Australisë

Momenti kur një i ri e pengon të dyshuarin për sulm me thikë në Sydney - ai konsiderohet heroi i ri i Australisë

Australia
Kalo në kategori