LAJMI I FUNDIT:

Pamje nga xhirimet e filmit për Jokerin, Joaquin Phoenix portretizon armikun më të madh të Batmanit

Pamje nga xhirimet e filmit për Jokerin, Joaquin Phoenix portretizon armikun më të madh të Batmanit
Joaquin Phoenix (Foto: Getty Images)

Aktori amerikan, Joaquin Phoenix, ka nisur xhirimet e filmit të ri për karakterin e njohur, Joker.

Filmi është duke u xhiruar në New York, ndërsa me këtë rast aktori i maskuar si karakteri i tij ka ecur në një metro, teksa pas tij kanë vrapuar shumë njerëz, po ashtu me maska, si pjesë e skenarit të filmit.

Ngjarja e filmit zhvillohet në vitet e tetëdhjeta dhe tregon rrugëtimin e një komiku të dështuar, Arthur Fleck, drejt shndërrimit në armikun më të madh të Batmanit. Një tragjedi personale e bën atë keqbërës.

Filmi është e bazuar në stripin komik, “The Killing Joke”, nga viti 1988, të cilin e kishin publikuar Alan Moore dhe Brian Bolland.

Lajmet për Joaquin Phoenix
Lexo po ashtu Lajmet për Joaquin Phoenix

Phoenix është barë edhe në xhirimet pa maskë, me rroba të zakonshme, duke bërë rolin e Arthur Fleck.

View this post on Instagram

The Joker. #joaquinphoenix

A post shared by Joaquin Phoenix (@_joaquinphoenix_) on Sep 18, 2018 at 5:22am PDT

Krahas tij, në këtë film luajnë edhe Robert De Niro dhe Zazie Beetz.

Karakterin e Jokerit për herë të fundit e ka luajtur Jared Leto në filmin “Suicide Squad”, ndërsa ky rol është luajtur nga shumë emra të njohur në të kaluarën, duke përfshirë edhe Jack Nicholson e Heath Ledger.

Projekti i ri për Jokerin do të nisë të shfaqet nëpër kinema nga tetori i vitit 2019. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Tronditëse: Drenusha Latifi zbulon fotografitë që dëshmojnë dhunën fizike të ushtruar nga ish-bashkëshorti

Tronditëse: Drenusha Latifi zbulon fotografitë që dëshmojnë dhunën fizike të ushtruar nga ish-bashkëshorti

Magazina
Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Magazina
Drenusha Latifi përlot me rrëfimin: Ish-bashkëshorti më ka rrahur edhe në sy të nënës time

Drenusha Latifi përlot me rrëfimin: Ish-bashkëshorti më ka rrahur edhe në sy të nënës time

Magazina
Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës

Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës "Dance The Night"

Magazina

"Nuk jam shtatzënë, por çfarë është kjo?", Sara Hoxha bënë konfuz publikun me imazhin e saj të fundit në Instagram

Magazina
Stresi thotë se me Sara Gjordenin kanë jetuar në një lagje: Nuk do ia sugjeroja lojën që po bën

Stresi thotë se me Sara Gjordenin kanë jetuar në një lagje: Nuk do ia sugjeroja lojën që po bën

Magazina
Kalo në kategori