LAJMI I FUNDIT:

“Padrejtësi dhe tradhti, Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Babai i Ardian Ismajlit, Ilmi Ismajli ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të hedhur akuza të renda dhe për të goditur të gjithë ata që ndikuan që mbrojtësi nga Kosova të mos e luajë asnjë minutë në Euro 2024 me Kombëtaren e Shqipërisë.

Kombëtarja e Shqipërisë mbylli aventurën në Kampionatin Evropian ‘Gjermani 2024’, duke përfunduar e katërta në Grupin B, me vetëm një pikë.

Kuqezinjtë në tri ndeshjet e grupeve humben nga Italia me rezultat 2-1, barazuan 2-2 me Kroacinë dhe në fund u mposhten 1-0 nga Spanja.


Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja
Lexo po ashtu Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Trajneri Sylvinho i dha minuta shumicës së futbollistëve, por mungesa e njërit nga lojtarët kryesorë të secilën nga tri ndeshjet, ishte befasi e madhe.

Bëhet fjalë për titullarin e padiskutueshëm të eliminatoreve, Ardian Ismajli, i cili nuk luajti as edhe një minutë në Euro 2024.

Mos debutimi në Kampionatin Evropian ka bërë që babai i lojtarit, Ilmi Ismajli të reagojë ashpër dhe me akuza të rënda ndaj gjithë atyre “që i bën padrejtësi dhe tradhti”.

Reagimi i ashpër i Ilmiut erdhi në profilin e tij në Facebook, ku i kërkoi djalit të tij të bëhet i fortë, ndërsa tha se “Zoti do t’i shkatërroj të gjithë ata që ia shuan ëndrrën”.

Ardian Ismajli me babanë e tij

Postimi pa ndërhyrje i Ilmi Ismajlit

Ardian,

Behu i qendrueshum dhe i fort per kete padrejtesi, per kete tradheti, te jeni krenar per qdo gje qe keni dhene per Kombtaren sepse e kemi detyrim!

Zoti i shkaterroft te gjithe ata qe ta vodhen endrren qysh nga femijeria te cilen ma tregoje…

 Te pabeset, tradhetaret, u munduan ta ndalnin diellin qe te mos ndriqoj, por mjeranat nuk e kuptuan se diellin mund ta ndal vetem Krijuesi i tije!

Zoti i shkaterroft ata qe te bene pabesi, te bene tradheti sepse shume ke besuar dhe nuk keni faj se ne ballet e tyre nuk shkruante i pabes…

Je i qet se dite te bardha dhe karrier te madhe jeni duke pritur, eshte shume afer…

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori