LAJMI I FUNDIT:

Osmani takon Blinken dhe Chollet: SHBA-ja ofron mbështetje të fortë për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Osmani takon Blinken dhe Chollet: SHBA-ja ofron mbështetje të fortë për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Ministri Bujar Osmani në margjinat e takimit ministror të NATO-s në Bruksel bisedoi me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken dhe Këshilltarin e Departamentit të Shtetit Derek Chollet, thuhet në njoftimin e MPJ-së.

Reklama

Në fokus të bisedimeve, theksojnë nga atje, ishte bashkëpunimi dhe aktivitetet në kuadër të Dialogut Strategjik, aktualitetet rajonale, mbështetja e marrëveshjes së arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si dhe situata politike në vend.

“Chollet dhe Blinken shprehën mbështetje të fuqishme për procesin e integrimit evropian të Maqedonisë së Veriut, që është interes i përbashkët strategjik i Maqedonisë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara dhe investim në stabilitetin rajonal në përgjithësi”, thonë nga MPJ.

Ministri Osmani vazhdon sot ditën e dytë në NATO, në takimin e ministrave të jashtëm në Bruksel, ku do të realizojë takime me me homologë të vendeve të ndryshme./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë thirrje Serbisë nga Kievi: Tërhiqni trupat nga kufiri me Kosovën

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë thirrje Serbisë nga Kievi: Tërhiqni trupat nga kufiri me Kosovën

Siguri
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Ariu në Pejë, qytetari ankohet se ia ka ngrënë 300 pula

Ariu në Pejë, qytetari ankohet se ia ka ngrënë 300 pula

Lajme
Kryeministri kroat: Sulmi në veri s’ka ndodhur rastësisht, duhet reagim më i fortë ndërkombëtar

Kryeministri kroat: Sulmi në veri s’ka ndodhur rastësisht, duhet reagim më i fortë ndërkombëtar

Lajme
Rama dënon sulmin ndaj policisë së Kosovës: E papranueshme që ushtria të përdoret për shfaqje të tilla në kulmin e tensioneve

Rama dënon sulmin ndaj policisë së Kosovës: E papranueshme që ushtria të përdoret për shfaqje të tilla në kulmin e tensioneve

Lajme
Kalo në kategori