LAJMI I FUNDIT:

Opel prezantoi Grandland GSe: Duke ndjekur hapat e Astra GSe të elektrizuar

Opel prezantoi Grandland GSe: Duke ndjekur hapat e Astra GSe të elektrizuar

Grandland GSe fuqizohet nga një motor 1.6 litërsh turbo benzinë me katër cilindra i ndihmuar nga dy motorë elektrikë dhe fuqia më e lartë e kombinuar e Opelit të tretë me përcaktimin GSe është 300 kuaj/fuqi.

Reklama

Pas modeleve hibride të prezantuara së fundmi Astra GSe dhe Astra Sports Tourer GSe, Opel zbuloi pamjen e modelit të tretë të elektrizuar që mban etiketën GSe, me të cilin ata tregojnë në Russelsheim se si duket rruga e tyre drejt elektrifikimit të plotë të shpallur.

Grandland GSe sjell me vete lëvizjen përmes të dy boshteve dhe një motor hibrid që siguron performancën e veturës sportive, dhe të gjitha të lartpërmendurat vijnë në një paketë praktike të trupit, e cila e rendit modelin e elektrizuar Opel ndër SUV-të më të dëshirueshëm nga segmenti popullor C.

PHEV i Opel-it (Mjeti Elektrik Hybrid Plug-in) fuqizohet nga një motor turbo benzinë me katër cilindra 1.6 litra i ndihmuar nga dy motorë elektrikë (një në secilin aks), dhe treshja e kombinuar prodhon 300 kuaj/fuqi dhe 520 Nm çift rrotullues maksimal, i cili është e mjaftueshme për të bërë Grandland GSe nga 0 në 100 km/h ai arrin në 6.1 sekonda dhe zhvillon 235 km/h. Me përcaktimin GSe erdhi një pezullim i rafinuar me amortizues të rregullueshëm dhe një sistem drejtimi më të drejtpërdrejtë.

Kapaciteti i baterisë (13.2 kWh) është i mjaftueshëm për të udhëtuar deri në 65 kilometra pa ndihmën e motorit me djegie të brendshme. Opel thotë se konsumi mesatar i karburantit (sipas normave WLTP) është 1.3 litra për 100 kilometra.

Grandland GSe me pajisje të pasura, kabina e të cilit përmban ulëse sportive të përparme jashtëzakonisht të rehatshme dhe ergonomike me certifikim AGR, është gjithashtu e dekoruar me buzë alumini 19-inç me dy ngjyra të modeluara sipas rimave që zbukuronin modelin koncept Manta GSe dhe klientëve do t’u ofrohet një Mbulesa opsionale e motorit në ngjyrë të zezë.

“Ne jemi të bindur se Grandland GSe do të tërheqë klientët që preferojnë ekonominë e SUV-ve të elektrizuar, por në të njëjtën kohë nuk duan të heqin dorë nga performanca e ofruar nga makinat sportive”, tha CEO i Opel, Florian Huettl. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Del në ankand një Ford Sierra i rrallë

Del në ankand një Ford Sierra i rrallë "i papërlyer", i lënë në një garazh për 20 vjet - pas një renovimi që kushtoi rreth 10 mijë euro

Auto
Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze

Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze "të ekspozuara ndaj diellit" në një makinë në Angli

Auto
Ka një fushë plot me Porsche të braktisur në Kaliforni, cilën do të “shpëtonit” së pari?

Ka një fushë plot me Porsche të braktisur në Kaliforni, cilën do të “shpëtonit” së pari?

Auto
Vetura e parë e Aston Martin DB12 u shit për 1.6 milion dollarë

Vetura e parë e Aston Martin DB12 u shit për 1.6 milion dollarë

Auto
Porsche do të shfaqë “veturën sportive të së ardhmes” më 8 qershor

Porsche do të shfaqë “veturën sportive të së ardhmes” më 8 qershor

Auto
Britanikja shpjegon pse ndaloi në një pikë karburanti për ta mbushur Tesla-n e saj, veprimi i saj fitoi vëmendjen edhe të Elon Musk

Britanikja shpjegon pse ndaloi në një pikë karburanti për ta mbushur Tesla-n e saj, veprimi i saj fitoi vëmendjen edhe të Elon Musk

Auto
Kalo në kategori