LAJMI I FUNDIT:

Ofendime të mëdha, goditje topit dhe grusht karriges – Xavi në një moment të keq gjatë ndeshjes me Granadan 

Ofendime të mëdha, goditje topit dhe grusht karriges – Xavi në një moment të keq gjatë ndeshjes me Granadan 

Barcelona luajti 3:3 në ndeshjen e djeshme kundër Granadës, skuadrës së parafundit në renditjen e La Ligës dhe mori vetëm një pikë nga ndeshja nga e cila priste pikët e plota.

Barcelonës iu desh të barazonte dy herë rezultatin ndaj Granadas para tifozëve të saj dhe siguroi pikën me golin e shënuar nga Lamine Yamal në minutën e 80-të.

Xavi tha në konferencën për shtyp se ekipi i tij nuk u tregua mjaftueshëm dhe nuk arriti të mbyllte diferencën me Girona e vendit të dytë. Ai nuk hoqi dorë nga lufta për titull.

Xavi shpërthen pas barazimit me Granadan, tregon edhe fjalët që ia tha Laporta
Lexo po ashtu Xavi shpërthen pas barazimit me Granadan, tregon edhe fjalët që ia tha Laporta

“Gara për titull tani është dy pikë më e vështirë, por ne nuk do të dorëzohemi. Deficiti i pikëve është i madh, por nuk është e pamundur ta kompensojmë atë. Ne bëmë shumë gjëra të gabuara në këtë ndeshje”, tha Xavi. pas ndeshjes.

Ai tha shumë më tepër gjatë vetë ndeshjes. Kamerat rregjistruan shpërthimet e tij të zemërimit, kështu që trajneri i Barcelonës u filmua duke gjuajtur topin me inat dhe më pas duke përplasur grushtin në karrige. E gjithë kjo u pasua me ofendime dhe të bërtitura nga ai.

Tani që janë eliminuar nga Copa del Rey dhe kanë mbetur 10 pikë mbrapa Realit, Barcelona synon që të shkoj sa më larg në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Serie A
Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Premier League
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Premier League
Kalo në kategori