Reperët shqiptarë, Nush dhe Lyrical Son, kanë publikuar sot (e diel) këngën e re.

“H.B.N” mban titullin kënga e dyshes, të cilën e kanë sjell vetëm në versionin ‘audio’ në platformën YouTube.

Miksimi dhe masterizimi u bë nga Çekic Beatz, kurse ky i fundit u përkujdes edhe për ‘beat-in’.

Nush dhe Lyrical Son (Foto: Instagram)

Nushi shquhet për vokalin e tij dhe që nga fillimi i karrierës ka bashkëpunuar me një sërë yjesh të estradës shqiptare.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Nga ana tjetër, Festim Arifi (emri i vërtetë) ka bërë një paraqitje të jashtëzakonshme në këtë projekt.

View this post on Instagram

A post shared by Nushi (@nushi.official)

Për vetëm pak orë që nga lansimi, kënga mori reagime të shumta pozitive.

Krahas kësaj, Nush ka publikuar edhe disa bashkëpunime të tjera nga albumi i ri “Akull”. /Telegrafi/