Transferimi i Cody Gakpo në Liverpool është afër përfundimit dhe mendimet tashmë po kthehen në mënyrën se si ai do të përshtatet në planet e menaxherit Jurgen Klopp dhe çfarë numri të fanellës do ta bart.

Një shenjë tregimi se si trajneri gjerman synon ta përdorë atë mund të jetë numri i fanellës që i është caktuar pas nënshkrimit të supozuar. Në të vërtetë, ka disa numra fanellash të kërkuar për t’u rrëmbyer në klub, duke përfshirë një që është mbajtur nga Michael Owen, Phillippe Coutinho dhe Sadio Mane.

Gakpo, 23 vjeç, pritet të përfundojë menjëherë transferimin e tij prej 37 milionë funtesh nga PSV në Liverpool, duke u bërë transferimi i parë i Reds  dhe ndoshta i vetëm në janar.

Reklama
Reklama

Ardhja e holandezit emocionues do të lehtësojë shqetësimet për krahun e majtë, pasi Diogo Jota dhe Luis Diaz janë përjashtuar për një periudhë të gjatë kohore. Me këtë në mendje, Gakpo pritet të vijë direkt në një skuadër të Liverpoolit, e cila përballet me një luftë të vështirë për t’u rikthyer në top katërshen e Ligës Premier.

Megjithatë, mbetet për t’u parë nëse Gakpo do të jetë ende një lojtar kyç kur të gjithë sulmuesit e Liverpool të jenë në formë dhe kthehen – përfshirë Roberto Firminon.

Pra, çfarë numri mund të trashëgojë holandezi në klub dhe çfarë mund të na tregojë?

Reklama

Numrat e disponueshëm që Gakpo mund t’i zgjedh në Anfield janë: 10, 12, 16, 18, 24, 25 dhe 30. /Telegrafi/

Reklama