Mesazhet e fundit të postuara në Twitter në ditët përpara vdekjes së Ian Alexander Jr. zbulojnë se fëmija i vetëm i Regina King ndjeu se po ‘humbte mendje’.

“E dini atë episod të SpongeBob ku ata hyjnë në trurin e tij dhe është një grup mini-bob sfungjeri që po humbasin mendjen e tyre…..po, ai me të vërtetë godet”, shkroi Ian pesë ditë përpara se të vetëvritej.

DJ – me emrin skenik desdune, në një tjetër mesazh shkroi: “Unë nuk mendoj se Instagrami është i shëndetshëm për mua”.

Foto: Getty Images

Postimi i fundit i Ian-it në Instagram, i publikuar tre ditë më parë, ishte më pozitiv dhe promovoi emisionin e tij të ardhshëm. Ai gjithashtu parashikoi se karriera e tij do të ‘shpërthente’.

Reklama
Reklama

“Ka kaluar një minutë, por tani ne po kthehemi. A nuk doni të thoni se keni mbështetur desdune para shpërthimit??”, shkroi ai.

Ian bëri vetëvrasje të mërkurën, më 19 janar, që ishte gjithashtu edhe ditëlindja e tij e 26-të.

Foto: Getty Images

Zëdhënësi i King konfirmoi vdekjen e djalit të saj në një deklaratë të shtunën (22 janar), shkruan DailyMail.

“Familja jonë është e shkatërruar nga humbja e Ian. Ai ishte një dritë kaq e ndritshme që kujdesej aq thellë për lumturinë e të tjerëve. Familja jonë kërkon konsideratë të respektueshme gjatë kësaj kohe privatësie”, tha aktorja.

Ian ishte një artist dhe DJ që performoi me emrin skenik desdune. Muzikanti kishte planifikuar një shfaqje të premten në Los Angeles dhe e kishte promovuar performancën në llogarinë e tij në Instagram katër ditë më parë.

Reklama
Reklama

26-vjeçari ishte gjithashtu një kuzhinier i famshëm, duke thënë për Flaunt Magazine majin e kaluar se ai aspironte të hapte restorantin e tij brenda tre viteve të ardhshme.

Foto: Getty Images

King, 51 vjeç, ka Ian me ish-bashkëshortin e saj, producentin diskografik. Ian Alexander Sr. Të dy u divorcuan në vitin 2007 pas 10 vitesh martesë. Aktorja dhe djali i saj thuhet se kanë qenë tepër të afërt me të duke e shoqëruar shpesh në tapetin e kuq.

Përveç shfaqjeve të tij të ardhshme, Ian po ashtu kishte publikuar këngën e re, “Green Eyes”, më 7 janar.

Djali i aktores Regina King bën vetëvrasje tre ditë pas ditëlindjes së tij të 26-të Djali i aktores Regina King bën vetëvrasje tre ditë pas ditëlindjes së tij të 26-të

Në Instagram një javë më parë, King ndau një klip të këngës duke u kërkuar ndjekësve të saj ta shikonin.

Reklama

King kishte një lidhje të ngushtë me djalin e saj, i cili shpesh e shoqëronte në ngjarje dhe e quajti ‘super mama’ në Golden Globes 2019.

Reklama

Dyshja kishin tatuazhe të ngjashme ku thuhej ‘dashuri e pakushtëzuar’ në aramaisht. /Telegrafi/